V******* E****
ReclamantI**** S*****
ReclamantB******** V******
PârâtG********* R*****
PârâtU*** E****
PârâtAdmite cererea
ADMITE CEREREA
Repune cauza pe rol cu termen la 12.11.2009 pentru completarea probatoriului
VĂZÂND CĂ PENTRU DELIBERARE ESTE NEVOIE DE UN TIMP MAI ÎNDELUNGAT, AMÂNĂ PRONUNŢAREA CAUZEI LA 22 OCTOMBRIE 2009
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Botoşani, adoptată în şedinţa din data de 31 august 2009, prin care judecătorii acestei instanţe au hotărât să se ralieze la formele de protest stabilite de Curtea de Apel Bucureşti, în şedinţa de astăzi, instanţa nu va proceda la judecata cauzei, ci va recurge la restrângerea activităţii prin amânarea judecăţii, efectuând doar apelul părţilor şi acordând un nou termen în acest sens.
AMÂNAT LA 23.09.2009
expertul Cimpoieşu Mihai a depus raportul de expertiză solicitat. Av. Cornea Alina, pentru reclamante, depune la dosar chitanţa nr. 1748518/1 din 18 iunie 2009, în sumă de 301,70 lei, prin care face dovada achitării onorariului de expertiză în contul exp. Cimpoeşu Mihai. Se constată că la dosar a fost depus decontul privind justificarea cheltuielilor ocazionate cu derularea expertizei, precum şi Raportul de expertiză topo întocmit de exp. Cimpoeşu Mihai. La cererea apărătorului reclamanţilor, se acordă termen pentru studiul raportului de expertiză şi formularea eventualelor obiecţiuni. Dispune a se comunica pârâţilor lipsă duplicate ale raportului de expertiză.
Se va reveni cu adresă la expertul Cimpoieşu Mihai pentru depunerea raportului de expertiză. Având în vedere lipsa de procedură cu pârâta Abrudan Aurica, instanţa va dispune efectuarea unei adrese la SEIP Turda pentru a ne comunica domiciliul pârâtei,întrucât citaţia care a fost emisă s-a întors cu menţiunea „afişat”, urmând a se reveni la procedura de citare şi a părţilor lipsă. DISPUNE
Se va face adresă expertului Cimpoieşu Mihai prin care i se vor comunica obiectivele expertizei. Având în vedere lipsa de procedură cu pârâta Abrudan Aurica, instanţa va dispune amânarea cauzei şi citarea acesteia de la domiciliul indicat la termen anterior de apărătorul reclamanţilor, respectiv loc. Turda, str. Cetatea Romană, nr. 29, jud. Cluj, urmând a se reveni la procedura de citare şi a părţilor lipsă.
Având în vedere lipsa de procedură cu pârâta Abrudan Aurica, instanţa va dispune amânarea cauzei şi citarea acesteia de la domiciliul indicat la acest termen de apărătorul reclamanţilor, respectiv loc. Turda, str. Cetatea Romană, nr. 29, jud. Cluj, urmând a se reveni la procedura de citare şi a părţilor lipsă, cărora li se va comunica un exemplar din precizare. Pune în vedere apărătorului reclamanţilor să depună la dosar acte de stare civilă ale părţilor. Dispune efectuarea unei adrese către BLE pentru a se solicita listă cu experţi specialitatea topografie.