C******* L******
ReclamantN****** P******
PârâtDin oficiu,l dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în dispozitivul sentinţei civile nr. 6548 din 19.11.2009 a acestei instanţe, în sensul că în loc de " antecontract de vânzare cumpărare autentificat sub nr. 3651" să fie trecut corect " antecontract de vânzare cumpărare autentificat sub nr. 3561", îndreptarea urmând a fi executată în ambele exemplare ale hotărârii anterior menţionate. Prezenta hotărâre urmează să facă corp comun cu sentinţa civilă nr. 6548 din 19.11.2009. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare.
Admite acţiunea astfel cum a fost precizată. Dispune rezoluţiunea contractului de vânzare cumpărare autentificat sub nr. 3651 din 25.07.2007 de BNP Nemesis privind promisiunea de vânzare cumpărare a suprafeţei de 6500 mp teren arabil extravilan înscris în TP nr. 13885 din 30.06.1993. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 8160 lei, ca urmare a rezoluţiunii antecontractului de vânzare cumpărare menţionat la alineatul precedent. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 593,26 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la data de 19.11.2009
în vederea completării materialului probator.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Giurgiu, din data de 01.09.2009, prin care s-a stabilit ca formă de protest amânarea fără discuţie a tuturor cauzelor aflate pe rolul fiecărui complet de judecată şi acordarea de noi termene, urmează să amâne cauza:
Acordă termen în vederea emiterii unei adrese către OCPI Giurgiu pentru a se comunica copie de pe înscrisurile ce au stat la baza înscrierii în CF 867/N precum şi actul de vânzare cumpărare autentificat sub nr. 1241/2008 încheiat de BNP Sarbulescu Irina Raluca
Admite cererea. Acordă termen în vederea completării materialului probator cu noi înscrisuri.
Admite cererea de probatorii. Încuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri, interogatoriul pârâtei şi declaraţia unui martor. Acordă termen în vederea administrării probelor.