Dosar 2296/329/2009 din 21.08.2009

fond funciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2296/329/2009
Data dosar:
21.08.2009
Instanta:
Judecătoria Turnu Măgurele
Departament:
Sectie fond
Obiect:
fond funciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 12.10.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 2 civil
  • Admis fond

    Admite acţiunea civilă-fond funciar-pentru anulare parţială titlu de proprietate formulată de reclamanta F****** A********** domiciliată în comuna Lunca,judeţul Teleorman împotriva pârâtului C******** G******* domiciliat în comuna Lunca,judeţul Teleorman în contradictoriu cu Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor Lunca,judeţul Teleorman şi Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Teleorman cu sediul în Alexandria,strada Dunării,nr.178,judeţul Teleorman . Constată nulitatea parţială a titlului de proprietate nr.4200186 din 23.06.1995 emis pe numele pârâtului C******** G******* de Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Teleorman şi dispune radierea de pe titlul de proprietate la suprafaţa primită în intravilan pct.B a suprafeţei de 1105 m.p. teren intravilan situată în sola 17,parcelele 1395,1394-curţi-construcţii şi arabil având vecinătăţile:N-Iagăru Costică,E-Gîtstrîmb Floarea,S-De,V-Mitrana Vasile. Cu drept de recurs în 15 zile libere de la comunicare. Pronunţată azi,12 octombrie 2009,în şedinţă publică.

  • Sedinta din data de 21.09.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 2 civil
  • Amânat

    Amânarea judecării cauzei la data de 12 octombrie 2009,complet nr.2 civil. Termenul de judecată este dat în cunoştinţa reclamantei şi pârâtului C******** G******* şi pentru când se vor cita pârâtele Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor - Teleorman şi Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Lunca . Pronunţată astăzi 21 septembrie 2009 în şedinţă publică .

  • Sedinta din data de 31.08.2009 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 vacanta fond funciar
  • Amânat

    Amână judecarea cauzei la data de 21 septembrie 2009,completul nr.2 civil, sala nr.2 pentru lipsă deprocedură cu pârâtele Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor - Teleorman şi Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Lunca,neconceptate şi necitate şi pentru lipsa relaţiilor solicitate la Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Teleorman;termenul de judecată este dat în cunoştinţa reclamantei şi pârâtului C******** G******* şi pentru când: - se vor cita pârâtele Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor - Teleorman şi Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Lunca. -se va reveni cu adresă la Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Teleorman să ne înainteze documentaţia care a stat la baza emiterii titlului de proprietate nr.4200186/23.06.1995 privind pe pârâtul C******** G******* . Pronunţată astăzi 31 august 2009 în şedinţă publică .

Flux dosar


Actualizare GRPD