B**** P****
PetentI************ D* P****** A* J******** N****
IntimatRespinge ca neîntemeiată plângerea
Se repetă procedura de citare cu intimatul.
Având în vedere solicitarea avocatului petentului de acordarea a unui termen de judecată în vederea revenirii cu adresă către IPJ Neamţ pentru a se depune documentaţia care a stat la baza întocmirii procesului verbal, admite solicitarea avocatului petentului şi amână judecarea cauzei la data de 02 decembrie 2009, pentru când petentul are termen în cunoştinţă.Se va repeta procedura de citare cu intimata. Se va înainta adresă către intimată pentru a se depune documentaţia solicitată în scris de petent.
Admite solicitarea avocatului petentului şi amână judecarea cauzei la data de 28 octombrie 2009, pentru când petentul are termen în cunoştinţă.Se va repeta procedura de citare cu intimata.
PENTRU A SE INAINTA ADRESĂ INTIMATULUI în sensul de a depune la dosar întâmpinare şi toate înscrisurile care au stat la baza întocmirii procesului verbal de contravenţie, respectiv planşele foto, buletinul de verificare metrologică şi atestatul aparatului radar, buletinul de omologare a aparatului radar privind înregistrarea vitezei în mers, delegaţia sau ordinul de deplasare pentru agentul constatator din care să rezulte că la data respectivă avea ordin să folosească aparatul radar pe acea porţiune de drum, atestatul vizat de operatorul radar al agentului constatator care a întocmit procesul-verbal, metodologia de utilizare a aparatului radar de tipul celui cu care s-a constatat contravenţia şi faptul că a fost efectuată autotestarea., s-a acordat ter,emn de judecată la 07.0ct.2009