D******* G******* A F********* P****** H*******
CreditorS* Z - D**** S**
DebitorDeclină competenţa de soluţionare a cererii formulate de creditoarea D.G.F.P. Harghita, de declanşare a procedurii prevăzute de Legea nr.85/2006 modificată împotriva debitoarei S.C. Z-DECOR MOBTEXTILE S.R.L., în favoarea Tribunalului Comercial Mureş. A.I.
Constată că Tribunalul Harghita este competent să soluţioneze prezenta cauză. Acordă termen la data de 12 aprilie 2010, pentru când se dispune citarea părţilor, cu menţiunea să-şi exprime punctul de vedere cu privire la excepţia necompetenţei teritoriale a Tribunalului Harghita, raportat la faptul schimbării sediului debitoarei în jud. Mureş şi la dispoziţiile art.6 alin.1 din Legea nr.85/2006 modificată.
Amânată pronunţarea asupra excepţiei de necompetenţă teritorială, invocată din oficiu de instanţă în temeiul art.6 din Legea nr.85/2006
Amânat în vederea precizării punctului de vedere cu privire la excepţia necompetenţei teritoriale, invocată din oficiu.