H******** N******
Recurent ContestatorC*** J******** D* P***** B***********
IntimatAdmite recursul, modifică sentinţa, admite în parte contestaţia, dispune recalcularea pensiei cu utilizarea unui stagiu de 25 ani, din 01.06.2008. Cu 1.000 lei cheltuieli de judecată.
Având în vedere că adeverinţele ce i s-au înmânat părţii recurente de către SINTEZA SA, nu cuprind menţiuni cu privire la secţiile în care acesta şi-a desfăşurat activitatea, pentru a se emite adresă către aceasta, cu menţiunea de a comunica secţiile la care a lucrat recurentul, comunicându-i-se şi câte un ex. din adeverinţe, cauza s-a amânat pentru data de 20.05.2010.
Pentru a se emite o adresă către recurenta intimată CASA JUDEŢEANĂ DE PENSII Bihor, în care să se solicite comunicarea cuantumului pensiei aferentă punctajului mediu anual ce i s-ar cuveni recurentului contestator H******** N****** prin reţinerea şi a unui stagiu complet de cotizare de 25 de ani, Pentru a se stabili dacă activitatea prestată de recurentul contestator se încadrează în rândul celor cuprinse în anexa 1 din Legea nr. 226/2006, Având în vedere desfiinţarea începând cu data de 01.01.2010 a completului 4 recurs, În vederea redistribuirii în mod ciclic, a cauzelor repartizate acestui complet, la celelalte complete de judecată ale Secţiei civile mixte, ţinând cont de încărcătura şedinţelor de judecată de la termenele ulterioare, se dispune transferarea cauzei la completul 3 recurs al Secţiei civile mixte şi se amână judecrea cauzei pentru data de 18 martie 2010.
Având în vedere cererea de amânare formulată de reprezentantul recurentului contestator, pentru a se pronunţa asupra completării întâmpinării, s-a amânat cauza pentru data de 25.01.2010.
Pentru a se emite o adresă către recurenta intimată CASA JUDEŢEANĂ DE PENSII Bihor, prin care să se solicite comunicarea cuantumului pensiei aferentă punctajului mediu anual ce i s-ar cuveni recurentului contestator H******** N****** în ambele variante, respectiv prin reţinerea unui stagiu complet de cotizare de 20 de ani şi prin aplicarea OUG nr. 100/2008, a Legii 218/2008 şi a OUG nr. 209/2008, se amână judecarea cauzei pt. data de 23 noiembrie 2009.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din circumscripţia teritorială a Curţii de Apel Oradea din 31 august 2009, în solidaritate cu întreg corpul judecătoresc, sub forma restrângerii activităţii şi amânării judecării tuturor cauzelor, cu excepţia celor privind măsurile preventive şi a celor vizând plasamentul minorilor şi cum prezenta cauză nu se încadrează în rândul excepţiilor de mai sus.