C********* M*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - S******** P******* R******
IntimatAdmite plângerea formulată de petentul C. M., împotriva procesului verbal de contravenţie, seria CC, nr.2841895/02.03.2009, întocmit de intimatul Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Argeş - Serviciul Poliţiei Rutiere. Anulează în parte procesul verbal de contravenţie în ceea ce priveşte contravenţia de nerespectare a semnificaţiei culorii roşii a semaforului. Exonerează petentul de plata amenzii în cuantum de 360 lei şi înlătură sancţiunea complementară a reţinerii permisului de conducere în vederea suspendării. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 01.07.2009.
Amână pronunţarea la 01.07.2009
Încuviinţează probele solicitate de petent prin apărător, proba cu înscrisuri şi proba testimonială. Pune în vedere petentului prin apărător, să prezinte martorul necitat în vederea audierii, astfel cum s-a obligat. Se citează intimatul. Amână judecarea cauzei la 24.06.2009. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Mai 2009.
Încuviinţează cererea petentului, prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată, în vederea angajării unui apărător calificat. Se citează intimatul. Amână judecarea cauzei la 20.05.2009. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Aprilie 2009.