G****** V*******
RecurentT***** A****** F****** P*** T***** E****
Intimat-prin sent.civ.nr.2250 din 1 oct.2012 s-a respins acţiunea şi s-a admis excepţia prescripţiei dreptului mateial la acţiune.
Hotarare 2250/2012 din 01.10.2012termen acordat la cererea reclamantei pentru a se pronunţa cu privire la notele de şedinţă,urmând ca aceasta să achite taxa de timbru la valoarea din expertiză,respectiv suma de 813 lei.
Pentru studierea completărilor la raportul de expertiză comunicat părţilor
se va reveni cu adresă la expert pentru a depune la dosar suficiente exemplare din completarea expertizei pentru comunicare cu părţile.
Incheiere de sedinta din 23.04.2012-se vor cita părţile. -se va reveni cu adresă la expert.
Incheiere de sedinta din 12.03.2012se va reveni cu adresă la expert pentru a răspunde la obiecţiunile formulate de reprezentanta pârâtului, obiecţiuni care vor fi depuse în scris.
termen acordat pentru ca un exemplar din raportul de expertiză să fie comunicat şi reprezentantei pârâtului.
termen acordat pentru a se reveni cu adresă în vederea depunerii raportului de expertiză.
termen acordat pentru a se reveni cu adresă în vederea depunerii raportului de expertiză.
- SE VA COMUNICA EXPERTEI ŞI TRIBUNALULUI MARAMUREŞ NUMIREA ÎN CAUZĂ ŞI SE VA SOLICITA EFECTUAREA EXPERTIZEI POTRIVIT OBIECTIVELOR
SE VA COMUNICA EXPERTEI BUTEAN RODICA NUMIREA ÎN CAUZĂ,DUPĂ ACHITAREA DE CĂTRE RECLAMANTĂ A AVANSULUI ONORAR.
SE VA COMUNICA EXPERTEI BUTEAN RODICA NUMIREA ÎN CAUZĂ,DUPĂ ACHITAREA DE CĂTRE RECLAMANTĂ A AVANSULUI ONORAR.
SE VA COMUNICA EXPERTEI BUTEAN RODICA NUMIREA ÎN CAUZĂ,DUPĂ ACHITAREA DE CĂTRE RECLAMANTĂ A AVANSULUI ONORAR.
RECLAMANTA VA ACHITA TAXA DE TIMBRU.
SE VA REVENI CU ADRESĂ LA SPITAL SĂ COMUNICE DACĂ,RAPORTAT LA BOALA PE CARE O AVEA DEFUNCTA SE PUTEA DEPLASA.
SE VA VERIFICA TIMBRAREA.
se va reveni cu adresă la Spitalul Sighet să ne comunice dacă,raportat la bolile pe care le avea, defuncta se putea deplasa. - se va reveni cu adresă la Biroul Notarial Bledea Steluţa să ne comunice valoarea garsonierei în anul 2005 şi în anul 2009.
SE VA SOLICITA PRIN ADRESĂ LA SPITAL SĂ COMUNICE DACĂ,RAPORTAT LA BOALA PE CARE O AVEA DEFUNCTA SE PUTEA DEPLASA.
SE VA SOLICITA PRIN ADRESĂ LA SPITAL SĂ COMUNICE DACĂ,RAPORTAT LA BOALA PE CARE O AVEA DEFUNCTA SE PUTEA DEPLASA.
PENTRU A SE LUA INTEROGATOR RECLAMANTEI.
Având în vedere Hotărârea Colegiului de conducere al Judecătoriei Sighetul Marmaţiei, nr. 1/04.01.2010 prin care s-a stabilit că,completul C1 civil fond funciar al d-nei judecător Miu Lavinia Nuşa, care se află în concediu de maternitate, va fi desfiinţat în temeiul disp. art. 96 şi 99 alin. 11 din Regulamentul de funcţionare al instanţelor de judecată, DISPUNE: Fixează termen la 1 MARTIE 2010. Repartizează dosarul spre soluţionare, la completul C 5 civil fond funciar
SE VA FACE ADRESĂ LA CONSILIUL LOCAL SIGHET PENTRU A NUMI CURATOR PE SEAMA MINORUUI PE TALIAN EUGEN
TERMEN ACORDAT PENTRU A DEPUNE PÂRÂTUL COPIA CERTIFICATULUI DE DECES AL DEFUNCTEI SOFRONICI ILEANA.
REPUS PE ROL ,FIXAT TERMEN LA 9 NOIEMBRIE 2009,PENTRU A SE DEPUNE ANEXA 1 DE LA PRIMĂRIE CU MOSTENITORII NUMITEI SOFRONICI ILEANA.
amânat pronunţarea la 12 octombrie 2009.