G**** A*****
PetentI***** B**** - P****** C*** B******
IntimatA***** D*****
MartorR*** E****
MartorT******* I*******
MartorAdmite în parte plângerea formulată de petenta GHIŢĂ AURICA, împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei seria PCA nr.2041399/25.05.2009, întocmit de către intimata IPJ BACĂU – POLIŢIA BALCANI. Anulează dispoziţia din procesul-verbal seria PCA nr.2041399/25.05.2009, întocmit de către intimata IPJ BACĂU – POLIŢIA BALCANI, prin care a fost sancţionată petenta pentru săvârşirea contravenţiei prevăzută de art.2 alin.1 pct.26 din Legea nr.61/1991 cu amendă în cuantum de 300 lei. Exonerează petenta de plata amenzii în cuantum de 300 lei, aplicată prin procesul-verbal seria PCA nr.2041399/25.05.2009, întocmit de către intimata IPJ BACĂU – POLIŢIA BALCANI. Menţine celelalte prevederi ale procesului-verbal seria PCA nr.2041399/25.05.2009, întocmit de către intimata IPJ BACĂU – POLIŢIA BALCANI. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.01.2010.
Amână pronunţarea cauzei la data de 21.01.2010. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 14.01.2010.
Amână judecarea cauzei la data de 14.01.2010, ora 8,00, pentru când petenta are termenul în cunoştinţă. Se emite adresă către POSTUL DE POLIŢIE AL COMUNEI PÎRJOL pentru a ne comunica datele de identificare ale persoanei responsabile cu executarea mandatului de aducere în vederea amendării acesteia şi se revine cu mandat de aducere pentru martorul TIMARU EUSEBIU. Se citează intimatul şi martorul TIMARU EUSEBIU. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 18.12.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 18.12.2009, ora 8,00, pentru când petenta are termenul în cunoştinţă. Se emite mandat de aducere către POLIŢIA COMUNEI PÂRJOL pentru martorul TIMARU EUSEBIU. Se citează intimatul. Se citează martorul TIMARU EUSEBIU cu menţiunea amendării în caz de neprezentare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 4.12.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 4.12.2009, ora 8,00, pentru când petenta are termenul în cunoştinţă. Se emit mandate de aducere către POLIŢIA COMUNEI BALCANI pentru martorul ASAFTEI GHEORGHE şi către POLIŢIA COMUNEI PÂRJOL pentru martorul TIMARU EUSEBIU. Se citează intimatul şi martorii ASAFTEI GHEORGHE, TIMARU EUSEBIU. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 6.11.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 06.11.2009, ora 8,00, având în vedere lipsa părţilor şi a martorilor. Se consideră utilă proba cu martorul T******* I******* şi Asaftei Gheorghiţă. Se citează intimata. Se citează martorii T******* I*******, domiciliată în comuna Balcani, satul Frumoasa, judeţul Bacău şi Asaftei Gheorghiţă, domiciliat în comuna Balcani, satul Frumoasa, judeţul Bacău. Se citează martorii A***** D*****, domiciliată în comuna Balcani, satul Frumoasa, judeţul Bacău şi R*** E****, domiciliată în comuna Balcani, satul Frumoasa, judeţul Bacău,cu mandat de aducere. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Octombrie 2009.
Amână judecarea cauzei la data de 09.10.2009, ora 8,00. Se citează intimata. Petenta şi martorii propuşi de petentă au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Septembrie 2009.
Având în vdere Adunarea Generală a magistraţilor din cadrul Judecătoriei Moineşti datată 01.09.2009 prin care s-a adoptat protestul judecătorilor şi văzând art. 10 din Hotărârea prin care prezenta cauză excede cauzelor ce se vor soluţiona acordă un nou termen de judecată la data de 25.09.2009.Citează intimata.
Încuviinţează pentru petentă probele cu martorii: A***** D***** şi R*** E**** . Trimite dosarul pentru soluţionarea fondului cauzei - Completului C.48S stabilit în urma repartizării ciclice. Acordă termen la data de 11.09.2009, ora 8.00, C.48 S , pentru când se citează martorii: A***** D***** şi R*** E****, în comuna Balcani, sat Frumoasa. Se citează intimata; petenta are TC. Pronunţată în şedinţa publică de la 5 august 2009.