Dosar 2570/331/2009 din 25.11.2009

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2570/331/2009
Data dosar:
25.11.2009
Instanta:
Judecătoria Vălenii de Munte
Departament:
Sectia Civila
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.11.2010 la ora 08:30

    Complet: 6 F Civil - joi
  • Soluţionare

    Respinge plângerea ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 11.11.2010.

  • Sedinta din data de 11.11.2010 la ora 08:30

    Complet: 6 F Civil - joi - CC
  • Încheiere

    Admite cererea de reexaminare. Revine asupra amenzii judiciare în sumă de 200 lei aplicată petentului Miclea Vasile prin încheierea din data de 17.06.2010 şi dispune scutirea acesteia de plata amenzii. Irevocabilă. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 11.11.2010.

  • Sedinta din data de 17.06.2010 la ora 08:30

    Complet: 6 F Civil - joi
  • Amânat

    Constatând necesară audierea martorului asistent Ghencea Benone Constantin, al cărui mandat de aducere nu a fost executat, ceea ce duce la tergiversarea judecătii cauzei, în temeiul art. 108 indice 1 pct. 2 lit. „f” C. proc.civ; D I S PU N E : Aplică Şefului Postului de Politie Măneciu, jud. Prahova, amendă judiciară în sumă de 200 lei. Executorie in ceea ce priveşte amenda aplicată. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la data comunicării incheierii de şedinţă persoanei amendate. Acordă termen la data de 11 noiembrie 2010 , in cunoştinţa petentului, pentru când se vor cita intimatul, martorul Ghencea Benone Constantin in comuna Măneciu, sat Măneciu Pământeni, nr. 288, jud. Prahova, pentru care se emite si mandat de aducere.

  • Sedinta din data de 14.04.2010 la ora 08:30

    Complet: 5 F Civil - miercuri
  • Amânat

    Faţă de lipsa martorului asistent, constatând necesară audierea acestuia; D I S PU N E : Amânarea judecătii cauzei la data de 17 iunie 2010 , in cunoştinţa petentului, pentru când se vor cita : intimatul, martorul Ghencea Benone Constantin in comuna Măneciu, sat Măneciu Pământeni

  • Sedinta din data de 10.03.2010 la ora 08:30

    Complet: 5 F Civil - miercuri
  • Amânat

    Constatând lipsa inscrisurilor solicitate de la intimat, că a fost indicat domiciliul martorului din acte Ghencea Benone Constantin ( fila 8); D I S PU N E : Amânarea judecătii cauzei la data de 14 aprilie 2010 , in cunoştinţa petentului, pentru când se vor cita : intimatul, martorul Ghencea Benone Constantin in comuna Măneciu, sat Măneciu Pământeni, nr. 288, jud. Prahova. Se revine cu adresă către intimat pentru a comunica instantei, sub sanctiunea amenzii judiciare in sumă de 500 lei , ce urmează a fi aplicată conducătorului institutiei, in caz de neconformare, întreaga documentatie care a stat la baza întocmirii procesului verbal de contraventie seria PCA, nr. 0058121/09.08.2009 pe numele contravenientului P***** C*********, domiciliat în comuna Maia, jud. Ialomiţa.

  • Sedinta din data de 06.01.2010 la ora 08:30

    Complet: 5 F Civil - miercuri
  • Amânat

    pentru depunerea inscrisurilor care au stat la baza intocmirii procesului verbal de contraventie si audierea martorului asisten

Flux dosar


Actualizare GRPD