Momentan nu exista nici o parte in acest dosar
Amână pronunţarea cauzei la data de 15 aprilie 2010. Amână pronunţarea cauzei la data de 20 aprilie 2010. HOT - În baza art 11 pct 2 lit a cod procedură penală raportat la art 10 lit c cod procedură penală achită inculpatul Bandur Florin Marius,pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie ,prev de art 211 alin 1 şi 2 lit b şi c cod penal,cu aplicarea art 37 lit a cod penal,împotriva părţii vătămate Enache Dorel cheltuieli judiciare avansate de stat În baza 346 alin 3 cod procedură penală respinge pretenţiile civile solicitate de părtile civile Enache Dorel şi Plugariu Daniel Conform art 192 alin 3 cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate în cauză rămân în sarcina statului. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare Pronunţată în şedinţa publică din 20.04.2010
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii 2682/291/2009 din 15.04.2010Amânat pentru lipsa inculpatului şi a martorilor din lucrări , cărora li se vor emite mandate de aducere .
Amână judecarea cauzei la data de 11 martie 2010, pentru când, partea vătămată şi partea civilă au TC. Se va repeta procedura de citare cu inculpatul. Se va repeta procedura de citare cu martorul din lucrări Enache Sorin. Se vor cita şi ceilalţi martori din lucrări Balan Elena-Alina, Călăuză Ramona Rada, Călăuză Geanina Ecaterina, Bandur Constantin, Vârlan Florin, Călin Ana şi Cristifor Bruno.
Acordă un nou termen de judecată la data de 25.02.2010 pentru când se va repeta procedura de citare cu martorii Enache Sorin, Hornea Tamara, Hornea Ana Maria, cu mandate de aducere. Inculpatul va asigura prezenţa martorului Ţancă Ana. Inculpatul, partea vătămată şiu partea civilă au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică din 28.01.2010.
Amânat pentru lipsa inculpatului şi a martorilor din lucrări care vor fi citaţi cu mandate de aducere .
Admite cererea. Amână judecarea cauzei la data de 10 decembrie 2009, pentru când se va repeta procedura de citare cu inculpatul, cu mandat de aducere. Partea vătămată şi partea civilă au TC. Se vor cita primii opt martori din lucrări şi anume, Munteanu Vasile, Roman Mihai, Enache Sorin, Raşcu Ion, Hornea Tamara, Niţă Florin, Petcu Petrică, Hornea Ana Maria. Se va emite adresă către Inspectoratul de Poliţie al Judeţului neamţ, pentru comunicarea fişei de cazier a inculpatului.
Având în vedere cererea inculpatului de acordare a unui termen de judecată în vederea angajării unui apărător, amână judecarea cauzei la data de 12 noiembrie 2009. Repetă procedura de citare cu inculpatul. Părţile vătămate au TC.
Având în vedere Hotărârea Generală a Magistraţilor Judecătoriei Roman din data de 07 septembrie 2009, prin care s-a hotărât alăturarea acestora la protestul declanşat de către ceilalţi magistraţi din ţară, urmează a amâna judecarea cauzei la data de 29 OCTOMBRIE 2009.