C**** D******
InculpatP**** L*******
Parte vătămatăM******* A********
Parte vătămatăK**** E*****
Parte vătămatăK****** J**** M*****
Parte vătămatăîndreptare eroare materială
Condamnă inculpatul la 2 (doi) ani închisoare cu suspendare. Admite în parte acţiunile civile formulate de persoanele vătămate constituite părţi civile în cauză.
amână pronunţarea la data de 16 iunie 2010.
acordă termen pentru studiu înscrisurilor depuse de reprezentantul părţilor vătămate constituite părţi civile
acordă termen pentru depunerea de înscrisuri din partea apărătorului părţilor vătămate
acordă termen la solicitarea părţii vătămate P**** L******* penbtru încheierea unei tranzacţii în ce priveşte latura civilă a cauzei
procedură viciată de citare cu partea civilă Spitalul judeţean de Urgenţă Târgu Mureş.
acordă termen la solicitarea asigurătorului, pentru soluţionarea laturii civile a cauzei
acordă termen pentru depunerea de înscrisuri de către părţile vătămate şi soluţionării pe cale ambială a laturii civile a cauzei
acordă termen în vederea comunicării înscrisurilor, depuse de partea responsabilă civilmente, asiguratorului
amână cauza pentru când se vor solicita relaţii de la partea responsabilă civilmente
pentru administrare probe.
amână judecarea cauzei
pentru audierea martorilor lipsă.
pentru audierea martorilor încuviinţaţi.
pentru administrarea probelor încuviinţate.
pentru a se emite adresă Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Târgu Mureş dacă înţelege să se constituie parte civilă în cauză.
acordă termen în vederea constituirii legale a completului de judecată
faţă de lipsa de procedură cu părţile civile Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Cluj Napoca şi Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa, precum şi la cererea de amânare formulată de partea responsabilă civilmente.