S* E**************** E*** S*
ReclamantS* "****** D* Ş******* A**** B********* S*
PârâtAdmite cererea creditoarei S.C. „ELECTROCONSTRUCŢIA ELCO” SA Botoşani. Dispune îndreptarea erorilor materiale strecurate în dispozitivul sentinţei nr. 1020 din 15.10.2009 pronunţată în dosarul nr. 2847/40/2009 aflat pe rolul Tribunalului Botoşani – Secţia Comercială Contencios Administrativ şi Fiscal în sensul că se va trece corect: „ Somează debitoarea să plătească reclamantei creditoare în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei suma de 126.002,83 lei” în loc de 12002,83 lei cum eronat s-a menţionat. Totodată în dispozitiv se va trece sediul debitoarei S.C. „ Grupul de Şantiere ARCOM S.A. Bucureşti în Bucureşti, str. Virgiliu, nr.81, etaj 2, sector 1 în loc de Iaşi, Şoseaua Bucium, nr. 89, ap.1, cum eronat s-a menţionat . Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 9.12.2009
Admite cererea creditoarei.Somează debitoarea să plătească reclamantei creditoare în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei suma de126002,83 lei. Obligă debitoarea să plătească reclamantei creditoare suma de 3825 lei cu titlu de cheeltuieli de judecată repr. taxă judiciară detimbu ,timbru judiciarşi onorar avocat. Împotriva ordonanţei debitoarea poate formula cerere de anulare în termen de 10 zile de la comunicare. pronunţatăîn şedinţa publică din 15.10.2009.
Amână judecarea cauzei pentreu a fi citată pârâta la adresa indicată de avocatul reclamantei .
Amână judecarea cauzei pentru când reclamanta să indice adresa pârâtei şi ca aceasta să dovedească căs-au îndeplinit prev. art. 7al.2 din OUG 119/2007.