P***** G*******
ReclamantI***** I****
PârâtAdmite cererea de chemare in judecata. Constata intervenita vânzarea cumpărarea terenului in litigiu. Prezenta hotărâre tine loc de act autentic de vânzare-cumpărare. În temeiul art.771 alin.6 C. fiscal, astfel cum a fost modificat prin OUG nr. 110/2006, dispune comunicarea prezentei hotărâri organului fiscal competent, la data rămânerii irevocabile a acesteia. Ia act ca nu se solicita cheltuieli de judecata. Cu drept de recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată in şedinţă publică, astăzi, 18.06.2010.
Amână cauza la 18.06.2010, pentru cînd reclamantul are termen în cunoştinţa, se va repeta procedura de citare cu parata cu mentiunea „personal la interogatoriu”. Pune in vedere reclamantului, prin aparator, sa depuna la dosarul cauzei procura prin care parata a imputernicit-o pe Pistol Margareta sa instraineze terenul in litigiu. Pronunţată in şedinţa publică ,astăzi 28.05.2010.
Amână cauza la 28.05.2010, pentru cînd reclamantul are termen în cunoştinţa, se va repeta procedura de citare cu parata. Se va emite adresa catre O.C.P.I. Dambovita pentru a comunica certificatul de sarcini/extrasul de catre funciara privind terenul mentionat in actiune. Pronunţată in şedinţa publică ,astăzi 30.04.2010.
Amână cauza la 30.04.2010, pentru cînd reclamantul are termen in cunostinta, se va repeta procedura de citare cu parata. Pune in vedere reclamantului ca pana la urmatorul termen de judecata sa depuna la dosarul cauzei certificatul de sarcini privind imobilul in litigiu.
Amână cauza la 26.03.2010, pentru cînd: se va repeta procedura de citare cu parata cu mentiunea „personal la interogatoriu”. Pune in vedere reclamantului,prin aparator, sa depuna la dosar toate înscrisurile de care inţelege sa se foloseasca în dovedirea actiunii. Pronuntata in sedinta publica, astazi 19.02.2010.
Amână cauza la 19.02.2010, pentru cînd: se va repeta procedura de citare cu parata cu mentiunea „personal la interogatoriu”. Pune in vedere reclamantului,prin aparator, sa depuna la dosar toate înscrisurile de care inţelege sa se foloseasca în dovedirea actiunii. Pronuntata in sedinta publica, astazi 8.01.2010.
Acorda termen la data de 8.01.2010 pentru cand se va repeta procedura de citare cu partile care nu au termenul in cunostinta. Pronuntata in sedinta publica de la 23.10.2009 .
Acorda termen la data de 20.11.2009 pentru cand se va cita parata cu mentiunea „personal la interogatoriu”. Pune in vedere reclamantului, prin aparator, sa depuna la dosarul cauzei certificat fiscal si certificat de sarcini/extrasul de catre funciara privind terenul in litigiu. Pronuntata in sedinta publica de la 23.10.2009 .
Amână cauza la data de 23.10.2009, pentru când se va repeta procedura de citare cu parata. Pronunţată în şedinţa publică de la 18.09.2009.