P******* M*********** C********
ReclamantS* B****** 9* P*** C** S**
PârâtAdmite cererea formulată de creditorul PRIMARUL MUNICIPIULUI CONSTANŢA. Dispune învestirea cu formulă executorie a sentinţei civile nr. 23095/28.12.2011, pronunţată de Judecătoria Constanţa în dosarul nr. 31421/212/2009. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 03.05.2012.
Admite în parte cererea formulată de reclamantul PRIMARUL MUNICIPIULUI CONSTAN?A în contradictoriu cu pârâta S.C. BAL-MAR 96 PROD COM S.R.L. Obligă pârâta să aducă la îndeplinire măsurile dispuse prin procesul verbal de contravenţie nr. 72496/13.05.2009 încheiat de Primarul Municipiului Constanţa, în sensul desfiinţării construcţiilor realizate nelegal, în termen de cel mult 90 de zile de la data rămânerii irevocabile a prezentei hotărâri. Respinge cererea privind abilitarea primarului să desfiinţeze pe cale administrativă lucrările efectuate cu recuperarea cheltuielilor direct de la pârâtă ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 512,50 lei cu titlul de cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 28.12.2011.
amână pronunţarea la data d 28.12.2011
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 22.12.2011
pentru adm.probe
lipsa părţilor
LIPSĂ DOSAR DE FOND
În temeiul art. 155 ind.1 C.pr.civ, suspendă judecata. Cu recurs pe durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 17.03.2011.
administrarea probelor propuse
În baza art 242 al. 1 pct.2 C.pr.civ suspendă judecata cauzei.
încuviinţează cererea de amânare;
lipsa procedura
se va cita paratul
Faţă de lipsa de procedură cu părţile, pentru a se reitera procedura de citare cu acestea