C******** L**** A* C****** C*********
PârâtS* B****** S* P*** A************ J******* V***** P** Ş* A************ S****** C******** T*****
ReclamantC***** C********* P*** P*****
PârâtC***** C********* P*** P***** - P*** S********* C***** D* A******** "***** Ş* A*********
PârâtS* B** 6 B** S** - C* S***** P******** A*** L* C***** A*********** I****
ReclamantRespinge excepţia lipsei de obiect a acţiunii. Respinge acţiunea.
Hotarare 630/2014 din 01.04.2014Amână pronunţarea la 01.04.2014.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 25.03.2014Amână pronunţarea la 25.03.2014.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.03.2014Amână judecarea cauzei la data de 18.03.2014 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se citează părţile cu câte un exemplar din completarea la raportul de expertiză depusă la dosar de către expertul Gugoaşă Letiţia, cu menţiunea ca eventualele obiecţiuni la această completare să fie depuse în scris la dosar.
Incheiere de sedinta din 25.02.2014Amână judecarea cauzei la data de 25.02.2014 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se emite adresă către experta Gugoaşă Letiţia, însoţită de un exemplar al obiecţiunilor pârâţilor la raportul de expertiză, cu menţiunea că nu s-a încuviinţat refacerea raportului de expertiză ci doar ca experta să răspundă acestor obiecţiuni. De asemenea, se va menţiona în adresă faptul că reclamanta a depus la dosar dovada achitării diferenţei de onorariu în sumă de 2850 lei prin OP nr. 12/03.02.2014. Se emite adresă către BEJ, pentru a lua măsurile care se impun pentru ca experta Gugoaşă Letiţia să depună până la termenul următor răspunsul la obiecţiunile pârâţilor la raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 04.02.2014Amână judecarea cauzei la data de 04.02.2014 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se comunică părţilor câte un exemplar al raportului de expertiză depus de experta Gugoaşă Letiţia pentru acest termen de judecată. Dispune efectuarea unei note telefonice cu experta Gugoaşă Letiţia, pentru ca aceasta să precizeze dacă reclamanta i-a achitat în întregime onorariul solicitat pentru efectuarea expertizei în cauză. Menţine în sarcina reclamantei obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia în suma de 2850 lei, sub sancţiunea decăderii din probă, urmând a se lua legătura telefonic cu avocatul reclamantei în acest sens.
Incheiere de sedinta din 14.01.2014Amână judecarea cauzei la data de 14.01.2014 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru depunerea raportului de expertiză, cu menţiunea că i s-a pus în vedere reclamantei să achite diferenţa de onorariu pentru expert în sumă de 2850 lei, sub sancţiunea suspendării cauzei. Menţine în sarcina reclamantei obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia în suma de 2850 lei, sub sancţiunea suspendării cauzei.
Incheiere de sedinta din 03.12.2013Amână judecarea cauzei la data de 03.12.2013 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru efectuarea expertizei având în vedere că expertul tehnic a răspuns obiecţiunilor la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă. Se revine cu adresă către BEJ, pentru a lua măsurile care se impun pentru ca experta Gugoaşă Letiţia să depună la dosar raportul de expertiză dispus în cauză. Menţine în sarcina reclamantei obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia în suma de 2850.
Incheiere de sedinta din 22.10.2013Amână judecarea cauzei la data de 22.10.2013 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru efectuarea expertizei având în vedere că expertul tehnic a răspuns obiecţiunilor la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă. Menţine în sarcina părţilor obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia, respectiv suma de 2850 lei fiecare parte.
Incheiere de sedinta din 10.09.2013Amână judecarea cauzei la data de 10.09.2013 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru efectuarea expertizei având în vedere că expertul tehnic a răspuns obiecţiunilor la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă. Menţine în sarcina părţilor obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia, respectiv suma de 2850 lei fiecare parte.
Incheiere de sedinta din 11.06.2013Amână judecarea cauzei la data de 11.06.2013 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Având în vedere susţinerile expertului din răspunsul la obiecţiunile la raportul de expertiză instanţa revine asupra obligaţiilor părţilor de a achita onorariul suplimentar de 5000 lei. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru efectuarea expertizei având în vedere că expertul tehnic a răspuns obiecţiunilor la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă. Menţine în sarcina părţilor obligaţia de a face dovada achitării diferenţei de onorariu pentru experta Gugoaşă Letiţia, respectiv suma de 2850 lei fiecare parte.
Incheiere de sedinta din 30.04.2013amână cauza la data de 26.02.2013 pentru a-i da posibilitatea expertului Păiş Luca să răspundă obiecţiunilor la raportul de expertiză formulate de părţi, raportat şi la cererea de amânare formulată de reclamantă, prin avocat
Amână judecarea cauzei la data de 11.12.2012 pentru când: Părţile au termen în cunoştinţă. Se emite adresă către expertul Păiş Luca, însoţit de câte un exemplar din obiecţiunile la raportul de expertiză formulate de părţi şi de un exemplar al prezentei încheieri, urmând ca acesta să se pronunţe pe obiectivele stabilite mai sus de către instanţă. Se va emite adresă către BEJ Arad, pentru a lua măsurile care se impun pentru ca expertul tehnic să depună la dosar răspunsul la obiecţiunile la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă la acest termen de judecată. Se revine cu adresă către experta Gugoaşă Letiţia pentru efectuarea expertizei numai după ce expertul tehnic va răspunde obiecţiunilor la raportul de expertiză încuviinţate de instanţă prin prezenta încheiere. Pune în vedere părţilor să depună dovada achitării onorariului pentru experta Gugoaşă Letiţia, respectiv suma de 2850 lei fiecare parte.
Amână cauza la 30.10.2012 pentru a se lua cunoştinţă de continutul raportului întocmit de expertul Păiş Luca.
Acordă termen la 02.10.2012 pentru efectuarea expertizelor.
Acordă termen la 26.06.2012 pentru efectuarea expertizelor.
Acordă termen la 29.05.2012 pentru ca reclamanta să răspundă la interogatoriu.
Acordă termen la 15.05.2012pentru administrarea probatoriului.
Suspendat în baza art. 244 pct. 2 Cod procedură civilă.
Amânat la data 12.01.2010.
Amânat la data de 17.11.2009 în vederea introducerii în cauză a Comunei Ciuruleasa prin Primar .