C******* C*****
PetentO***** S***** R*****
IntimatD******* S****** T*********
IntimatC******* V*****
Martoradmite in parte plangerea Inlocuieste amenda contraventionala aplicata cu avertisment cu drept de recurs
eroare
Amână cauza si acorda termen la 19.04.2010 , pentru cînd petentul are termen in cunoştinţa. Se va repeta procedura de citare cu intimatii care nu au termen in cunostinta, cu mentiunea sa inainteze la dosarul cauzei un raport intocmit de agentul constatator.
Amână cauza si acorda termen la 22.03.2010 , pentru cînd petentul are termen in cunoştinţa. Se va repeta procedura de citare cu intimatii care nu au termen in cunostinta, cu copia procesului verbal de contraventie aflat la dosar cu mentiunea sa inainteze la dosar toate dovezile care au stat la baza intocmirii acestuia si sa-si exprime punctul de vedere cu privire la procesul verbal de contraventie contestat.,
Incuviinţeaza cererea de amanare a judecarii cauzei formulata de catre petent pentru procedura viciata . Amână cauza si acorda termen la 15.02.2010 , pentru cînd petentul are termen in cunoştinţa. Se va repeta procedura de citare cu intimatii care nu au termen in cunostinta, cu mentiunea sa desemneze reprezentant care sa le sustina interesele in instanta si sa propuna probe, urmand va intimatul O***** S***** R***** sa fie citat si cu atentionarea factorului postal sa aplica stampila unitatii pe dovada de indeplinire a procedurii se citare cu acesta . Se va repeta procedura de citare cu martorul C******* V***** domiciliat in Bucuresti, Calea 13 septembrie , nr. 75-79, bl. 73-75, sc. A et. 6, ap. 18, sector 5.
Incuviinteaza cererea de amanare a judecarii cauzei formulata de catre petent pentru a se cita martorul . Amână cauza la 11.01.2010 , pentru cand petentul are termen in cunostinta . Se va repeta procedura de citare cu intimatii care nu au termen in cunostinta , cu mentiunea sa desemneze reprezentant care sa le sustina interesele in instanta si sa propuna probe. Se va cita martorul C******* V***** domiciliat in Bucuresti, Calea 13 septembrie , nr. 75-79, bl. 73-75, sc. A et. 6, ap. 18, sector 5.
Incuviinteaza proba prin inscrisuri si testimoniala cu un martor solicitate de catre petitionar precum si cererea de amanare a judecarii in vederea administrarii probatoriilor. Amână cauza la 30.11. 2009 , pentru cînd petitionarul are termen in cunostinta . Se va repeta procedura de citare cu intimatii care nu au termen in cunostinta cu mentiunea sa comunice inscrisurile care au stat la baza intocmirii procesului verbal de contraventie contestat si sa-si exprime punctul de vedere cu privire la aceasta plângere, prin întâmpinare sau prin Note scrise . Pune in vedere petitonarului sa depuna la dosar toate inscrisurile de care intelege sa se foloseasca in dovedirea plangerii , sub sanctiunea decaderii din proba.