B***** C*******
ReclamantB***** L******
ReclamantT***** E****
PârâtB***** F******
PârâtAdmite cererea. Ia act de tranzacţia părţilor.
Amana pronuntarea la data de 01.04.2010
În vederea efectuării expertizei tehnice imobiliare încuviinţată.
Pentru a da posibilitatea părţilor să soluţioneze litigiul pe cale amiabilă prin încheierea unei tranzacţii.
Pentru ca reprezentanta pârâţilor să facă dovada achitării taxei judiciare de timbru aferente cererii reconvenţionale formulate, sub sancţiunea anulării cererii şi pentru a da posibilitatea părţilor să soluţioneze ligiul pe cale amiabilă prin încheierea unei tranzacţii.
În temeiul dispoziţiilor art. 1 din Hotărârea nr. 5/01.09.2009 adoptată de Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Constanţa si al Procesului verbal al Adunării Generale a Personalului Auxiliar de Specialitate şi Personalului Conex din cadrul Judecătoriei Constanta din data de 02.09.2009 conform căruia „începând din 02.09.2009 vor fi amânate toate dosarele aflate pe rolul instanţei fără a avea loc dezbateri asupra problemelor litigioase, inclusiv asupra probelor, doar menţinându-se măsurile luate la termenul anterior”.
Amână cauza pentru ca reclamanţii B***** C******* şi B***** L******, prin reprezentant, să depună la dosar precizări scrise cu privire la modalitatea de partajare a terenurilor în litigiu şi acte de proprietate cu privire la acestea şi în vederea îndeplinirii procedurii de citare cu pârâta Beznea Florica.
Amână cauza în vederea îndeplinirii procedurii de citare cu pârâta Beznea Florica şi pentru a da posibilitatea pârâtei Tănase Elena să-şi pregătească apărarea, precum şi pentru ca reprezentanta reclamanţilor să facă precizări cu privire la modalitatea de partajare a terenurilor în litigiu.
lipsa procedura cu partile