V**** A*****
ReclamantP******* G******* T****
PârâtP******* I***
PârâtP******* I*****
PârâtP******* I***
PârâtRespinge actiunea civila formulata de reclamanta reclamanta V**** A*****, cu domiciliul in loc. Becicherecu Mic, nr. 383/B, jud. Timis in contradictoriu cu paratii P******* G******* T****, cu domiciliul in loc. Becicherecu Mic, nr. 23, jud. Timis, P******* I***, cu domiciliul in loc. Timisoara, str. Matei Basarab, bl. A 24,sc. A, ap. 6, jud. Timis si P******* I*****, cu domiciliul in loc. Timisoara, str. Matei Basarab, bl. A 24,sc. A, ap. 6, jud. Timis, toti cu domiciliul ales la S.C.P.A. Speriusi Vlad si Sarafolean, Timisoara, Bv. Mihai Viteazu, nr. 8, jud. Timis, avand ca obiect constatare nulitate act juridic. Fara cheltuieli de judecata. Cu drept de recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica azi, 10.03.2010.
Amana pronuntarea la data de 10.03.2010
Amana judecarea cauzei la data 03.03.2010, termen dat in cunostinta partilor, pentru cand se vor cita paratii cu mentiunea “la interogatoriu”, se va emite adresa catre Primaria Beciceherecul Mic pentru a preciza in baza caror texte de lege i s-a constituit numitului Popovici G. Tolea dreptul de proprietate pentru 3.500 mp. teren extravilan si 1.500 mp teren intravilan conform Titlului de proprietate nr. 16965/56 din 08.09.1994. Pronuntata in sedinta publica din 09.12.2009.
Amana judecarea cauzei la data 09.12.2009, termen dat in cunostinta partilor, pentru cand se va cita reclamanta cu un exemplar al intampinarii depuse de parati si cu mentiunea sa precizeze daca mai insista in administrarea probei cu interogatoriu paratilor. Pronuntata in sedinta publica din 28.10.2009
Faţă de Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Timişoara adoptata la data de 31.08.2009 si mentinuta la data de 18.09.2009, motivat de imposibilitatea asigurării cerinţelor prevăzute de art. 6 din Convenţia Europeana a Drepturilor Omului, a art.21 alin.3 din Constituţia României, referitoare la asigurarea unui proces echitabil si imparţial constata ca se impune amânarea judecaţii cauzei pentru un alt termen de judecata. Pentru acest motiv, avand in vedere si Hotarârile nr.2/2007 si nr.13/2009 ale Colegiului de Conducere al Judecatoriei Timisoara, Amana judecarea cauzei la data 28.10.2009 si trimite dosarul la Completul C 32 termen dat in cunostinta reclamantei, pentru cand se vor cita paratii.
In vederea citarii expertilor cu mentiunea de a depune raportul de expertiza
Incuviinteaza proba cu interogatoriul paratilor. Incuviinteaza proba testimoniala cu martorii Tofan Radu si Burcuta Stefan. Amana judecarea cauzei la data 23.06.2009 termen dat in cunostinta reclamantei, pentru cand se vor cita paratii, cu mentiunea personal la interogatoriu, sub sanctiunea prev. Art.225 C.pr.civ., iar reclamantii vor prezenta martorii.
Amana judecarea cauzei la data 12.05.2009 termen dat in cunostinta reclamantei, pentru cand se vor cita paratii. Reclamanta va efectua minuta timbrarii si va timbra la valoare