S* R******* S* S******** A***
CreditorS* I*** E****** S**
DebitorS************ R******** S*** – S******** A***
CreditorAdmite cererea formulată de reclamanta-creditoare S************ R******** S*** – S******** A***, în contradictoriu cu pârâta-debitoare S.C.”I.S. EUROMAT” S.R.L. Lupac. Somează pârâta-debitoare să plătească reclamantei-creditoare debitul în sumă de 100.800,80 lei pretenţii decurgând din facturi neîncasate şi 21.494 lei penalităţi de întârziere. Fixează termen de plată în 10 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţe. Obligă societatea debitoare să plătească societăţii creditoare suma de 44 lei RON, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 20 aprilie 2010.
Instanţa încuviinţează cererile de amânare formulate de părţi şi dispune comunicarea exemplarului II al răspunsului la întâmpinare şi a înscrisurilor depuse la acest termen de judecată debitoarei. Amână judecata cauzei la data de 20 aprilie 2010, termen pentru care se va comunica exemplarului II al răspunsului la întâmpinare şi a înscrisurilor depuse la acest termen de judecată debitoarei şi se va recita creditoarea.
Instanţa dispune comunicarea exemplarului II al întâmpinării creditoarei. Amână judecata cauzei la data de 9 martie 2010, termen pentru care se va recita creditoarea cu exemplarul II al întâmpinării.
Instanţa dispune citarea în cauză a S************ R******** S*** – S******** A***, în calitate de creditoare. Amână judecata cauzei la data de 9 februarie 2010, termen pentru care se va cita creditoarea S************ R******** S*** – S******** A*** şi debitoarea.
Instanţa încuviinţează cererea de amânare formulată de debitoare în vederea angajării unui apărător. Amână judecata cauzei la data de 12 ianuarie 2010, termen pentru care debitoarea îşi va angaja apărător şi se vor recita părţile.