O****** L****
PetentI************ J*** D* P****** M**** P*** R****** L****
Intimatrespinge ca nefondată plângerea cu recurs în 15 zile de la comunicare
În baza art. 260 C. pr.civ. amână pronunţarea la 30 octombrie 2009, orele 15,00, în şedinţă publică. Părţile pot depune concluzii scrise. Pronunţată azi, 29 octombrie 2009, în şedinţa publică.
Având în vedere conflictul de interese ivit între puterea judecătorească şi executivă, urmare a Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor, din data de 1.09.2009 şi pentru respectarea accesului liber la justiţie şi a dreptului la un proces echitabil, conform art.6 din Convenţia Europeană a Drepturilor Omului, ca şi dispoziţiile art. 125 şi următoarele Cod procedură civilă,
x Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea petentului să studieze actele depuse la dosar de către intimat şi a propune eventuale probe . Recitarea intimatului . Amână judecarea cauzei la 3 septembrie 2009 .
În vederea remiterii de către intimat a înscrusirulor solicitate de către instanţă, acordă termen de judecată la data de 28 mai 2009.