Dosar 3/40/2009 din 06.01.2009

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată închidere procedură


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3/40/2009
Data dosar:
06.01.2009
Instanta:
Tribunalul Botoșani
Departament:
Falimente
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată închidere procedură
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.01.2010 la ora 9:00

    Complet: CF2
  • Soluţionare

    Admis cererea În temeiul art. 131 din Legea nr. 85/2006 dispune închiderea procedurii de faliment faţă de debitoarea S* O** W** S** B******* Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului Descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. Dispune efectuarea notificărilor prev de art. 135 din lege.Dispune plata lichidatorului judiciar în limita sumei de 1795 lei din care 1750 lei retribuţie şi 45 lei cheltuieli de procedură din fondul de lichidare prev de art 4 din lege Definitivă Cu drept de recurs.

  • Sedinta din data de 08.10.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Soluţionare

    sentinţa 389 - Admis cererea administratorului judiciar . Dispune începerea falimentului debitoarei Desemnează lichidator judiciar CIPI Glonţ Dan cu o retribuţie de 750 lei care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege. Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitoarei, creditorilor şi Oficiul Registrul Comerţului de pe lângă Tribunalul Botoşani pentru efectuarea menţiunii precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 19.11.2009 Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 10.12.2009; Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 24.12.2009, Fixează termenul limită pentru soluţionarea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 07.01.2010; Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 15 ianuarie 2010. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Definitivă. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţa publică.

  • Sedinta din data de 11.06.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Soluţionare

    sentinţa 269 - Admis cererea creditoarei. În temeiul art. 33 alin.6 din Legea 85/2006 dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitoarei SC One Way SRL Botoşani. Desemnează administrator judiciar CIPI Glonţ Dan cu o retribuţie de 1000 ron care va îndeplini atribuţiile prev. de art. 20. din lege. Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiul Registrul Comerţului de pe lângă tribunalul Botoşani prin Buletinul Procedurii de insolvenţă în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 61 din lege. Fixează termen limită pentru depunerea creanţelor la 30.07. 2009.Fixează termen limită pentru verificarea creanţelor,întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 29 august 2009.Fixează termen pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la 10 septembrie 2009 şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 24 septembrie 2009. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 3 septembrie 2009 la sediul pe care îl va comunica administratorul judiciar şi convoacă creditorii debitoarei. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii de către administratorul judiciar. Face în cauză aplic. art. 4, art. 37 şi art. 42(2) din lege. Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică.

  • Sedinta din data de 14.05.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Amânat

    se va face adresă creditoarei pentru a face dovada comunicării şi acceptării de către debitor a facturilor de plată

  • Sedinta din data de 09.04.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Amânat

    lipsă de procedură cu debitoarea se va cita şi prin publicitate, potrivit art 94 cod procedură civilă

  • Sedinta din data de 12.03.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Amânat

    având în vedere faxul trimis la instanţă de creditoare, se va cita debitoarea de la sediul indicat cu atenţionarea factorului poştal de a îndeplini corect procedura de citare

  • Sedinta din data de 12.02.2009 la ora 8:30

    Complet: CF2
  • Amânat

    lipsă de procedură cu debitoarea Se va face adresă creditoarei pentru a indica sediul debitoarei

Flux dosar


Actualizare GRPD