Dosar 4068/314/2009 din 28.05.2009

infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. 195/2002)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4068/314/2009
Data dosar:
28.05.2009
Instanta:
Judecătoria Suceava
Departament:
.
Obiect:
infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. 195/2002)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.02.2010 la ora 8:30

    Complet: C6 Old
  • Soluţionare

    Condamnă pe inculpatul L**** D**,la pedeapsa de 1 (un) an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui fără a poseda permis de conducere prev. de art. 86 alin. 1 din OUG nr. 195/2002 rep. cu aplicarea art. 33 lit. a) C. pen. în temeiul art. 71 alin. 1 şi 2 C. pen. interzice inculpatului drepturile prevăzute de art. 64 lit. a) teza a Ii-a şi lit. b) C. pen. Condamnă pe inculpatul L**** D**, la pedeapsa de 2 (doi) ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de părăsire a locului accidentului prev. de art. 89 alin. 1 din OUG nr. 195/2002 rep. cu aplicarea art. 33 lit. a) C. pen. în temeiul art. 71 alin. 1 şi 2 C. pen. interzice inculpatului drepturile prevăzute de art. 64 lit. a) teza a Ii-a şi lit. b) C. pen. In baza art. 34 alin. 1 lit. b) C. pen., contopeşte pedepsele astfel stabilite şi aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea de 2 (doi) ani închisoare. în baza art. 81 alin. 1 C. pen. suspendă condiţionat executarea pedepsei închisorii pe durata unui termen de încercare de 4 (patru) ani, stabilit conform art. 82 alin. 1 C. pen. In baza art. 71 alin. 5 C. pen. suspendă condiţionat executarea pedepsei accesorii pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei închisorii. în temeiul art. 359 alin. C. proc. pen., atrage inculpatului atenţia asupra dispoziţiilor art. 83 C. pen. care atrag, în cazul săvârşirii din nou a unei infracţiuni, revocarea suspendării condiţionate şi executarea în întregime a pedepsei care nu se contopeşte cu pedeapsa aplicată pentru noua infracţiune. în temeiul art. 189 şi 191 alin. 1 C. proc. pen., obligă inculpatul la plata către stat a sumei de 700 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de acesta, din care suma de 150 lei avansată din fondurile Ministerului Public, iar suma de 200 lei cu onorariul apărătorului desemnat din oficiu, avocat Melinte Corina, conform delegaţiei pentru asistenţă judiciară obligatorie nr. 2747/23.11.2009 emisă de UNBR - Baroul Suceava, urmează a fi avansat din fondurile speciale ale Ministerului Justiţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 10 februarie 2010.

  • Sedinta din data de 20.01.2010 la ora 8:30

    Complet: C6 Old
  • Amânat

    Amână judecarea cauzei la data de 10 februarie2010, pentru când se vor cita martorii Nuţu Adela şi Ursu Vasile, cu mandate de aducere. Cu aceeaşi cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică azi, 20 ianuarie 2010.

  • Sedinta din data de 16.12.2009 la ora 8:30

    Complet: C6 Old
  • Amânat

    Respinge ca inutilă proba testimonială în circumstanţiere pentru inculpat. Amână judecarea cauzei la data de 20 ianuarie 2010, pentru când se vor cita martorii Nuţu Adela şi Ursu Vasile. Cu aceeaşi cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică azi, 16 decembrie 2009.

  • Sedinta din data de 28.10.2009 la ora 8:30

    Complet: C6 Old
  • Amânat

    Îndreaptă eroarea materială strecurată în încheierea de şedinţă pronunţată în data de 9 septembrie 2009, în sensul de a se consemna „procedura de citare a inculpatului este nelegal îndeplinită”, în loc de „procedura de citare este legal îndeplinită”, cum în mod eronat s-a consemnat. Se va emite adresă către Baroul de Avocaţi Suceava pentru desemnarea unui apărător care să asigure asistenţa juridică obligatorie a inculpatului. Se va emite adresă către I.P.J. Suceava pentru înaintarea la dosar a fişei de cazier a inculpatului. Amână judecarea cauzei la data de 16 decembrie 2009, ora 8.30, pentru când se va cita inculpatul, cu mandat de aducere şi prin afişare la uşa Consiliului Local Ipoteşti, şi martorii David Ioan, Cibereac Maria, Antoneac Ioan, Nuţu Adela şi Ursu Vasile. Cu aceeaşi cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică azi, 28 octombrie 2009.

  • Sedinta din data de 09.09.2009 la ora 8:30

    Complet: C6 Old
  • Amânat

    Amână judecarea cauzei la data de 28 octombrie 2009, ora 8.30, pentru când se va cita inculpatul, martorul Ieremia Gheorghe având termenul în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică azi, 9 septembrie 2009.

Flux dosar


Actualizare GRPD