H******** F*****
PetentI************ D* P****** A* J******** N****
IntimatAdmite în parte plîngerea . Înlocuieşte sancţiunea amenzii în cuantum de 360 lei pentru contravenţia prev. de art. 101 al.1, pct. 18 din O.U.G. 195/2002, cu sancţiunea avertisment . Menţine procesul verbal cu privire la celelalte sancţiuni aplicate .
Înaintează adresă la intimat pentru a depune dovada de comunicare către petent, a procesului verbal de contravenţie seria CC nr. 4007717 din 28.07.2009. Citează martorul din procesul verbal, Grăjdeanu Petrică.
Amână dezbaterile la data de 25.02.2010 pentru când petentul are termen în cunoştinţă, se va repeta procedura de citare cu intimata. Se va reveni cu adresă către intimata IPJ Neamţ dar şi Poliţia mun.Roman, Biroul Poliţiei Rutiere (fila 27 dosar) pentru a înainta întreaga documentaţie care a stat la baza încheierii procesului verbal de contravenţie seria CC, nr.4007717/28.07.2009, cu menţiunea că este un ultim termen acordat în acest sens, şi cu aplicarea de amenzi judiciare. Pronunţată în şedinţă publică din 21.01.2010.
Amână judecarea cauzei la data de 21 ianuarie 2010, pentru când se va repeta procedura de citare cu intimatul, petentul având Tc. Se va emite adresă la Poliţie mun. Roman pentru a comunica documentaţia care a stat la baza întocmirii procesului verbal de constatare a contravenţiei . Petentul prin apărător va depune la dosar un certificat de soluţii din dosarul nr. 2762/291/2009.
Încuviinţează proba cu înscrisuri şi proba testimonială cu un martor solicitate de petent prin apărător. Pune în vedere acestuia să depună lista cu martorul solicitat în termen de 5 zile de la încuviinţare, sub sancţiunea decăderii din proba. Pune în vedere petentului să depună toate înscrisurile de care înţelege să se folosească, sub sancţiunea decăderii din probă. Se va repeta procedura de citare cu intimata, cu menţiunea de a face dovada comunicării procesului verbal de contravenţie seria CC, nr.4007717/28.07.2009, sub sancţiunea unei amenzi judiciare. Renunţă la administrarea probei testimonial cu martorul din lucrări Grăjdeanu Petrică. Amână dezbaterile pentru termenul de judecată din 26.11.2009. Pronunţată în şedinţă publică din 29.10.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 29.10.2009 pentru cînd se va repeta procedura de citare cu părţile, intimata cu menţiunea de a depune la dosar toată documentaţia care a stat la baza întocmirii procesului verbal de constatarea contravenţiei , sub sancţiunea amenzii . Se va reveni cu adresă la SPCLEP Roman .