S* E*** - T****** S** P*** R*********** L**** K**** L***** C* S**** A*** L* U**** & A********
CreditorS* P***** C******** S** P*** R*********** L**** P******* M****
DebitorS* B**** P****** S** P*** R*********** L**** B**** V***** C* S**** A*** L* U**** & A********
CreditorD******* G******* A F********* P****** B***** P*** R*********** L**** V******* L*****
CreditorS* E*** S** P*** R*********** L***** C** R* 1******** J**********
CreditorHOTĂRĂŞTE: În temeiul art.131 din Legea nr.85/2006, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului SC POPASUL CĂPRIOARA SRL. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din Legea nr.85/2006, Descarcă lichidatorul BRAUDIT SPRL şi celelalte persoane participante la procedură de orice îndatoriri şi responsabilităţi, cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de garanţii, acţionari sau asociaţi ai debitorului, cu excepţia atribuţiei lichidatorului de a pune la dispoziţia creditorilor şi/sau organelor de executare tabelul definitiv consolidat al creanţelor debitorului.
pentru verificarea celor menţionate în note de şedinţă depună la dosar
Pentru rămânerea irevocabilă a sentinţei civile pronunţată în acţiunii având ca obiect atragerea răspunderii personale patrimoniale a administratorului social şi continuarea procedurii.
Pentru soluţionarea acţiunii având ca obiect atragerea răspunderii personale patrimoniale a administratorului social şi continuarea procedurii.
Pentru soluţionarea acţiunii având ca obiect atragerea răspunderii personale patrimoniale a administratorului social şi continuarea procedurii.
Respinge obiecţiunile împotriva raportului final. Respinge cererea formulată de creditorul SC Elit SRL. Aprobă raportul final. Acordă termen pentru a da posibilitate creditorului SC Elit SRL să formuleze o cerere în temeiul art.138 din L.85/2006.
Pentru convocarea adunării creditorilor potrivit art.129 din lege, în vederea aprobării raportului final, amână judecarea cauzei.
Pentru identificarea activului din patrimoniul debitorului şi continuarea procedurii.
Admite cererea administratorului judiciar BRAUDIT SPRL şi în consecinţă: In baza art.107 al.1 lit.D din Legea nr.85/2006, Dispune intrarea în procedură generală de faliment a debitorului SC POPASUL CAPRIOARA SRL.
Pentru discutarea propunerii de deschidere a procedurii simplificate de faliment împotriva debitorului şi continuarea procedurii.
Admite cererea formulată de către reclamantul creditor SC ELAN TRIDENT SRL . Admite cererea conexă formulată de către reclamantul creditor SC BABET PRODCOM SRL .Constată ca debitorul este în stare de insolventă.În temeiul art.33 alin 6 din Legea nr.85/2006,Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitorului SC POPASUL CAPRIOARA SRL.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17 februarie 2010.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10 februarie 2010.
Faţă de cererea debitorului, pentru soluţionarea litigiului pe cale amiabilă.
Pentru comunicarea întâmpinării.
Pentru citarea debitorului cu cererea de chemare în judecată şi menţiunile prevăzute de art.33 alin.2 din Legea nr.85/2006.