S*** " E****** I***** " S*****
ReclamantM********* F********* P****** - A****** N******** D* A*********** F****** - D******* G******* D* S********** A C*************
PârâtD******* G******* A F********* P****** V*****
PârâtSentinţa nr.279/CA-Respinge acţiunea.
Din lipsă de timp pentru deliberare şi pentru a se da posibilitate părţilor de a depune şi concluzii scrise, amână pronunţarea la 15.11.2010.
Acordă termen la 08.11.2010 pentru a se comunica duplicatul înscrisurilor.
Repune cauza pe rol, pentru a fi înştiinţat expertul să răspundă la toate obiecţiunile formulate de pârâţi aflate la fila 446 dosar motivate în fapt şi în drept. Fixează termen la data de 27.09.2010 pentru când vor fi citate părţile.
Amână pronunţarea la 16.07.2010.
Acordă termen la data de 12.07.2010 pentru a se lua cunoştinţă de răspunsul expertului la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză.
Respinge excepţia de tardivitate a depunerii Obiecţiunilor la raportul de expertiză;acordă termen la 14.06.2010 pentru a fi comunicate Obiecţiunile la raportul de expertiză,expertului desemnat.
Acordă termen pentru ca reclamanta să facă dovada achitării diferenţei de onorariu de expert.
Acordă termen la data de 12.04.2010 pentru a se comunica părţilor raportul de expertiză şi pentru a se discuta cererea expertului de suplimentare a onorariului.
Acordă termen la 08.03.2010 pentru a se reveni cu adresă către expertul contabil, cu menţiunea ultim termen pentru a depune raportul de expertiză.
Acordă termen la data de 25.01.2010 pentru a se efectua expertiza admisă în cauză şi pentru a se face dovada achitării onorariului de expert în sumă de 600 lei.
Admite proba cu înscrisuri şi expertiză. Acordă termen la 30.11.2009 pentru a se depune lista cu experţi de la Vaslui în vederea desemnării unui expert pentru efectuarea expertizei admise în cauză, probă solicitată de către reclamantă.
Acordă termen la 16.11.2009 pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul înscrisurilor depsue la dosar.
Acordă termen la data de 19.10.2009 pentru a se depune înscrisuri. Prorogă discutarea probei cu expertiza contabilă şi proba cu martori după depunerea la dosar a înscrisurilor.
Având în vedere Hotărârea nr. 4 din 18 septembrie 2009 a Adunării Generale a Judecătorilor Curţii de Apel Iaşi şi dispoziţiile art. 5 al. 2 pct. b din Hotărârea C.S.M. nr. 387 din 22.05.2005 privind R.O.I. al Instanţelor Judecătoreşti, potrivit căruia judecătorii sunt obligaţi să respecte hotărârile adunărilor generale, precum şi dispoziţiile art. 17 din Legea nr.554/2004 privind contenciosul administrativ,acordă termen la 05.10.2009 pentru a se studia documentaţia depusă pârâtul M.F.P.
Având în vedere Hotărârea nr. 2 din 01.09.2009 a Adunării Generale a judecătorilor Curţii de Apel Iaşi şi dispoziţiile art. 5 alin. 2 pct. b din Regulamentul de Ordine Interioară al Instanţelor Judecătoreşti, aprobat prin Hotărârea Consiliului Superior al Magistraturii nr. 387/22.09.2005, acordă termen la data de 21.09.2009.