G**** Ş*****
Intimat PetentB***** Ş*****
IntimatP******* B***** M***
IntimatC******* B***** M***
IntimatC******* M********
Recurent IntimatRespinge exceptia lipsei de interes a reclamantului in promovarea actiunii invocata de catre intimata ZABAVA ELENA, ca neintemeiata. Admite in parte actiunea formulata de catre GAMAN STEFAN in contradictoriu cu C.L.F.F.BURILA MARE, C.J.F.F. MEHEDINTI , Primaria BURILA MARE, S.N. INBUNATATIRI FUNCIARE, BOANCA ST. DUMITRU si ZABAVA ELENA . Dispune anularea partiala a titlului de proprietate nr 10318/2006 emis de C.J.F.F. MEHEDINTI. Obliga C.J.F.F. MEHEDINTI sa radieze din titlul de proprietate nr 10318/2006, din tarlaua 11, parcela 93 intravilan suprafata de 172 mp identificata pe plan in punctele 5-6-7-8 conform raport de expertiza intocmit de BITES SERBAN, fila 169 -174 dosar. Omologheaza raportul de expertiza intocmit in cauza de expert BITES SERBAN filele 169-174 dosar. Obliga intimatii C.L.F.F.BURILA MARE, C.J.F.F. MEHEDINTI , , BOANCA ST. DUMITRU si ZABAVA ELENA la plata cheltuielilor de judecata catre petent in cuantum de 1001,7 lei . Cu recurs in 15 zile de la comunicare.
Amână cauza la data de 21.09.2010 pentru când se revine cu adresă către expert Biteş Şerban pentru a răspunde la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză. Dispune amendarea expertului Biteş Şerban cu suma de 100 lei.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul petentului. Revine cu adresă către expert în vederea efectuării raportului de expertiză dispus a se efectua în cauză.
Amână cauza la data de 22 iunie 2010 pentru când se revine cu adresă către expert pentru a răspunde la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză.
Amână cauza la data de 18 mai 2010 pentru a da posibilitate părţilor să observe raportul de expertiză întocmit în cauză şi să formuleze eventuale obiecţiuni la acesta.
Amână judecarea cauzei la data de 20.04.2010, pentru când se revine cu adresă către expert pentru a depune raportul de expertiză
Amână judecarea cauzei la data de 16.03.2010, pentru când dispune efectuarea în cauză a unei expertize specialitatea topografie.
Având în vedere lipsa relaţilor solicitate la termenul precedent de la CLFF Burila Mare, amână judecarea cauzei la data de 26.01.2010, pentru când se revine cu adresă .
Pentru a da posibilitatea apărătorului petentului să studieze întâmpinarea ce i-a fost comunicată la acest termen , amână judecarea cauzei la data de 08.12.2009. Se emite adresă către CLFF Burila Mare.
Amână judecarea cauzei la data de 27.10.2009, pentru când se citează părţile lipsă
Amână cauza la 22.09.2009 pentru când se va cita moştenitorul Boancă St.Dumitru.
Admite cererile de amânare depuse la dosarul cauzei, amână judecarea cauzei la data de 16.07.2009
Amână judecarea cauzei la data de 30.06.2009, pentru când se emite adresă către P******* B***** M***.