Ş******* I**
Recurent ReclamantS***** R**** P*** M********* F********* - D******* G******* A F********* P****** G******
Intimat PârâtC***** C********* P*** R*********** L****
Intimat PârâtAdmite acţiunea formulată de reclamantul Ş******* I**, în contradictoriu cu pârâţii STATUL ROMÂN prin PIMISTERUL FINAŢELOR şi COMUNA CĂLUGĂRENI prin PRIMAR. Constată deschisă succesiunea defunctului ŞALOPARU MARIN. Constată că moştenitorii defunctului sunt SALOPARU MARIA în calitate de soţie supravieţuitoare, decedată la 06.03.2000, cu o cotă de 1 din masa succesorală şi reclamantul Ş******* I** în calitate de fiu cu o cotă de 3 din masa succesorală. Constată deschisă succesiunea defunctei ŞALOPARU MARA . Constată că reclamantul Ş******* I** este unicul moştenitor al defunctei, în calitate de fiu, cu o cotă de 1/1. Constată că masa succesorală de pe urma defuncţilor se compune din casa de locuit cu 5 camere şi dependinţe edificată în anul 1949, situată în com. Călugăreni, sat Hulubeşti, jud.Giurgiu, terenul arabil extravilan în suprafaţă de 50.300 mp, înscris în titlul de proprietate nr. 60992 din 10.09.1997, terenul arabil intravilan în suprafaţă de 500 mp, înscris în titlul de proprietate nr. 60992 din 10.09.1997, terenul intravilan categoria curţi-construcţii în suprafaţă de 800 mp, înscris în titlul de proprietate nr. 60992 din 10.09.1997. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată în cauză.
Amână pronunţarea la 17.12.2010
Amână pronunţarea la 13.12.2010
Amână pronunţarea la 10.12.2010.
În vederea administrării de probe.
faţă de cererea de amânare aflatăla dosar
pentru procedură viciată cu pârâta Comuna Călugăreni
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei. Respinge cererea ca introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la 27 noiembrie 2009.
Amână pronunţarea la 20 noiembrie 2009.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Giurgiu , din data de 01.09.2009, prin care s-a stabilit amânarea fără discuţie a tuturor cauzelor aflate pe rolul fiecărui complet de judecată şi acordarea de noi termene ca urmare a protestului judecătorilor,
Amână pronunţarea la data de 30.06.2009.