Dosar 534/1259/2009 din 12.05.2009

dizolvare societate


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 534/1259/2009
Data dosar:
12.05.2009
Instanta:
Tribunalul Comercial Argeș
Departament:
,,,
Obiect:
dizolvare societate
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 25.11.2010 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Soluţionare

    În baza art. 248 C.pr.civilă, constată perimarea cererii. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică.

  • Sedinta din data de 10.12.2009 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Încheiere

    În temeiul art. 155 ind.1 C.pr.civilă, suspendă judecata cauzei pentru ca reclamantul să indice sediul corect al pârâtei, în vederea îndeplinirii corecte a procedurii de citare. Cu recurs pe durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Decembrie 2009, la Tribunalul Comercial Argeş.

  • Sedinta din data de 29.10.2009 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Încheiere

    Introducerea în cauză în calitate de pârât a numitului D********* M****, deoarece are calitate de asociat, şi în consecinţă are calitate procesuală . În temeiul art. 156 c.pr.civilă, admite cererea pârâtului D********* M**** , de amânare a cauzei pentru lipsă de apărare. Acordă termen de judecată având în vedere lipsa de procedură cu pârâta. Se citează pârâta SC EURO TRANS INTERNAŢIONAL prin publicitate conform disp. art. 95 ind. 2 C.pr.civilă . Se emite adresă către reclamant, în sensul de a depune la dosar dovada citării pârâtei, prin publicitate , sub sancţiunea prev. de art. 155 ind.1 c.pr.civilă. Amână judecarea cauzei la 10.12.2009. Cu drept de recurs, cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Octombrie 2009, la Tribunalul Comercial Argeş.

  • Sedinta din data de 01.10.2009 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Amânat

    Repune cauza pe rol, având în vedere lipsa de procedură cu societatea pârâtă şi pentru a pune în discuţie introducerera în cauză a asociatului D********* M****. Se citează părţile, reclamantul cu menţiunea de a îndeplini procedura prin publicitate cu pârâta, în condiţiile art. 95 alin.2 C.pr.civilă. şi a depune dovada la dosar. Termen: 29.10.2009. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi: 01.10.2009, la Tribunalul Comercial Argeş.

  • Sedinta din data de 03.09.2009 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Încheiere

    Admite cererea formulată de reclamant, de amânare a cauzei pentru lipsă de apărare, în temeiul disp. art. 156 c.pr.civilă. Se reia procedura de citare cu pârâta în temeiul disp. art. 85 C.pr.civ. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar relaţii de la Oficiul Registrului Comerţului Argeş, privind datele de identificare şi situaţia juridică a societăţii pârâte. Se emite adresă către Oficiul Registrului Comerţului Argeş, pentru a se comunica datele de identificare şi situaţia juridică a societăţii pârâte. Amână judecata cauzei la data de 01.10.2009. Cu drept de recurs, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Septembrie 2009, la Tribunalul Comercial Argeş.

  • Sedinta din data de 11.06.2009 la ora 08:30

    Complet: C7-Fond
  • Încheiere

    În temeiul art. 107 C.pr.civ. acordă un nou termen de judecată pentru lipsă de procedură cu pârâta. Se reia procedura de citare cu pârâta se citează prin agentul procedural al Tribunalului Comercial Argeş, în temeiul art. 86 ind. 1 C.pr.civ. Amână judecata cauzei la data de 03.09.2009. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică , azi 11.06.2009, la Tribunalul Comercial Argeş.

Flux dosar


Actualizare GRPD