Dosar 543/1285/2009 din 02.03.2009

procedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 543/1285/2009
Data dosar:
02.03.2009
Instanta:
Tribunalul Comercial Cluj
Departament:
Comercial
Obiect:
procedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.11.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Încheiere

    Aprobă raportul final al lichidatorului judiciar C.I.T.SPRL, formulată în cadrul procedurii insolvenţei debitoarei SC P.C.SRL şi înn consecinţă:Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei în condiţiile art. 129 din Legea nr. 85/2006.Dispune radierea debitoarei din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj.Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice a judeţului Cluj şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj.Descarcă lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi.Definitivă şi executorie.Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 02.11.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amână cauza

    Fixează termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de16 noiembrie 2011, ora 11,00 sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va depune la dosar dovezile privind cheltuirea sumei de 564,14 lei sau a propunerilor de distribuire a acesteia în vederea achitării procedurii.

  • Sedinta din data de 14.09.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amână cauza

    Amână cauza în vederea recuperării sumei de 4.900 lei reţinută în mod nejustificat de către creditoarea BRD GROUPE SOCIETE GENERALE SA din contul unic al procedurii,

  • Sedinta din data de 01.06.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorului judiciar al debitoarei. Continuarea procedurii insolvenţei debitoarei. Fixează termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 14 septembrie 2011, ora 11,00 sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va efectua celelalte operaţiuni ce se impun în actualul stadiu al procedurii şi va întocmit comunica şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor atribuţii.

  • Sedinta din data de 06.04.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorului judiciar al debitoarei. Fixează termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 01 iunie 2011, ora 11,00 sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va continuării demersurilor de valorificare la licitaţie a imobilului aflat în patrimoniul debitoarei, va efectua celelalte operaţiuni ce se impun în actualul stadiu al procedurii şi va întocmit comunica şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor atribuţii.

  • Sedinta din data de 26.01.2011 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amână cauza

    în vederea continuării demersurilor de valorificare la licitaţie a imobilului aflat în patrimoniul debitoarei,

  • Sedinta din data de 20.10.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    S-a încuviinţat cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorului judiciar al debitoarei în vederea continuării demersurilor de valorificare la licitaţie a imobilului aflat în patrimoniul debitoarei

  • Sedinta din data de 23.06.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorului judiciar al debitoarei. Fixează termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 20 octombrie 2010 ora 11,00 sala 249, termen dat în cunoştinţă celor prezenţi pentru când lichidatorul judiciar va întocmi raportul de activitate cu privire la schimbarea strategiei de valorificare a activelor debitoarei şi valorificarea acestora

  • Sedinta din data de 24.03.2010 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    În vederea valorificării bunurilor imobile aflate în patrimoniul debitoarei, Fixează termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 23 iunie 2010 ora 11,00 sala 249,

  • Sedinta din data de 25.11.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    IN VEDEREA STABILIRII REGULAMENTULUI DE VALORIFICARE A BUNURILOR DIN PATRIMONIUL DEBITOAREI

  • Sedinta din data de 07.10.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar Casa de Insolvenţă Transilvania SPRL şi, în consecinţă: Încuviinţează tabelul definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei S* P**** C****** S**, J12/522/2004, CUI 16141359 după cum urmează: I. CREANŢE GARANTATE provizoriu: Corporate Recovery Management SRL 338.103,83 lei BRD SA 4.522,60 lei Total 1 = 342.626,43 lei II. CREANŢE BUGETARE: AFP a mun. Cluj Napoca prin DGFP a jud. Cluj 2.119 lei Inspectoratul Teritorial de Muncă Cluj 132 lei TOTAL 2= 2.251 lei Total general = 344.877,43 lei Dispune înregistrarea şi afişarea de către lichidatorul judiciar a tabelului definitiv al creanţelor la sediul Tribunalului Comercial Cluj, conform art. 74 alin. 1 din Legea nr. 85/2006. Confirmă Casa de Insolvenţă Transilvania SPRL în calitate de lichidator judiciar al debitoarei S* P**** C****** S** şi onorariul acestuia de 900 lei/lunar+TVA şi 5% din valorificarea de active.

  • Sedinta din data de 10.06.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de creditoarea SC CORPORATE RECOVERY MANAGEMENT SRL pentru deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitoarei S* P**** C****** S**, J12/522/2004. Dispune deschiderea procedurii insolvenţei în formă simplificată împotriva debitoarei şi desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe C*** D* I********* T*********** S***. Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a depune la dosarul cauzei actele şi informaţiile prev. de art.28 alin.1 din Legea nr.85/2006, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii. Stabileşte în sarcina lichidatorului obligaţia de a depune la dosar un raport asupra cauzelor şi imprejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prev. art.54 din Legea nr.85/2006. Dispune în sarcina lichidatorului efectuarea notificărilor prev. de art.61 din Legea nr.85/2006, creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor conform prev. art.28 alin.1. Dispune desemnarea administratorului special în vederea reprezentării intereselor asociaţilor. Dispune indisponibilizarea părţilor sociale în registrul special de evidenţă şi în conturile înregistrate electronic. Stabileşte în sarcina administratorului special obligaţia de a pune la dispoziţia lichidatorului toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei, precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale efectuate în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul lichidatorului, sub sancţiunea prevăzută de art.48 alin.2 din Legea nr.85/2006. Stabileşte termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, la data de 22.07.2009, termenul de verificare, întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar al creanţelor la data de 26.08.2009, termenul pentru depunerea contestatiilor la 16. 09.2009 precum şi termenul de definitivare al tabelului creanţelor, la data de 7.10.2009. Dispune notificarea de către lichidator a intrării în procedura simplificată a creditorilor notificaţi în condiţiile art.61 din Legea nr.85/2006, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj pentru efectuarea menţiunii. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Dispune în sarcina lichidatorului obligaţia de a depune rapoarte lunare privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, la data de 20 a lunii. Admite exceptia lipsei calitatii procesuale active a SC M** R********* B*** S*. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 7.10.2009, sala 249, ora 11.

  • Sedinta din data de 13.05.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    Amână soluţionarea cauzei pentru data de 10 iunie 2009, sala 249, ora 11.00, termen dat în cunoştinţă creditoarei şi intervenientei în interes propriu, pentru când se va cita debitoarea atât la sediul social cât şi prin afişare la uşa instanţei, comunicându-i-se un exemplar din cererea de intervenţie în interes propriu şi a actelor anexate acesteia. Judecătorul sindic, prorogă punerea în discuţie a excepţiei invocate de debitoare şi anume excepţia lipsei calităţii procesuale active a creditoarei MKB ROMEXTERRA BANK S.A., pentru următorul termen.

  • Sedinta din data de 01.04.2009 la ora 11:00

    Complet: Complet Falimente 6
  • Amânat

    Pentru ca reprezentanta cesionarei SC CORPORATE RECOVERY MANAGEMENT SRL, să precizeze până la noul termen de judecată dacă înţelege să-şi însuşească cererea de de deschidere a procedurii insolvenţei prevăzută de Legea nr. 85/2006 formulata de MKB ROMEXTERRA BANK S.A.împotriva debitoarei debitoarea SC PREST CONSULT S.R.L.,amână soluţionarea cauzei pentru data de 13 mai 2009, sala 249, ora 11.00.

Flux dosar


Actualizare GRPD