Dosar 5650/291/2009 din 24.11.2009

fond funciar NULITATE ABSOLUTĂ TITLU DE PROPRIETATE


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5650/291/2009
Data dosar:
24.11.2009
Instanta:
Judecătoria Roman
Departament:
-
Obiect:
fond funciar NULITATE ABSOLUTĂ TITLU DE PROPRIETATE
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.05.2011 la ora 09:00

    Complet: 3cff
  • Soluţionare

    Amână pronunţarea pe 18.05.2011. Admite acţiunea. Constată nulitatea absolută parţială a titlului de proprietate.

  • Sedinta din data de 26.05.2010 la ora 09:00

    Complet: 7cc
  • Suspendat

    SUSPENDAT LA CEREREA PARTILOR

  • Sedinta din data de 05.05.2010 la ora 09:00

    Complet: Amanat Isac
  • Amânat

    Acordă termen de judecată la data de 26 mai 2010 pentru când se va face dovada înregistrării pe rolul instanţei a unei cereri de constatate nulitate titlu de proprietate - radierea suprafeţelor de 708 mp şi 1048 mp teren arabil intravilan. Se va repeta procedura de citare cu cele două comisii de fond funciar, reclamantul are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică din 5 mai 2010.

  • Sedinta din data de 14.04.2010 la ora 09:00

    Complet: 7cc
  • Amânat

    Amânat pentru ca reclamantul prin apărător să depună la dosar certificatul său de naştere şi un certificat de grefă .

  • Sedinta din data de 17.03.2010 la ora 09:00

    Complet: 7cc
  • Amânat

    Admite cererea formulată de reclamantă şi amână judecarea cauzei la data de 14 aprilie 2010 , pentru când reclamantul cunoaşte termenul de judecată, va lua cunoştinţă de raportul de expertiză şi va formula eventualele obiecţiuni,cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată, sub sancţiunea din decăderii din a mai formula obiecţiuni. Se va comunica câte un exemplar de pe raportul de expertiză , pârâtelor, cu menţiunea de a lua cunoştinţă de acesta şi a formula eventualele obiecţiuni, cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată, sub sancţiunea din decăderii din a mai formula obiecţiuni.

  • Sedinta din data de 03.02.2010 la ora 09:00

    Complet: Amanat Isac
  • Amânat

    Amânat la dat de 17.03.2010 pentru a se efectua raportul de expertiză.

  • Sedinta din data de 20.01.2010 la ora 09:00

    Complet: 7cc
  • Amânat

    Numeşte expert, la cererea reclamantului, prin apărător, pe d-nul Apostol Florin, pentru efectuarea expertizei topografice, stabilind onorariu provizoriu pentru expert în cuantum de 600 lei, în sarcina reclamantului. Se va emite adresă de desemnare expertului,ulterior achitării onorariului provizoriu, de către reclamant, care va formula şi obiectivele ce trebuie avute în vedere de către expert pentru efectuarea expertizei topografice. Acordă termen de judecată la data de 03.02.2010, pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâtele.

  • Sedinta din data de 16.12.2009 la ora 09:00

    Complet: 3cff
  • Amânat

    Incuviinţează pentru reclamant, proba cu expertiză. Acordă termen de judecată la data de 20 ianuarie 2010 pentru când reclamantul cunoaşte termenul de judecată. Se va repeta procedura de citare cu pârâtele, Comisia Judeţeană Neamţ pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor cu duplicat de pe întâmpinarea formulată de Comisia comunală Stăniţa de aplicare a Legii 18/1991. Se va înainta adresă la Tribunalul Neamţ – Biroul Local de Expertiză, pentru a ne comunica o listă cu experţi în specialitatea topometrie

Flux dosar


Actualizare GRPD