S* S** A*** 2*** S**
CreditorP* P***** O*****
DebitorAdmite cererea de chemare în judecată, astfel cum a fost modificată, având ca obiect somaţie de plată formulată de creditoarea S* S** A*** 2*** S** în contradictoriu cu debitoarea P* P***** O*****. Somează debitoarea să plătească creditoarei în termen de 10 zile de la rămânerea irevocabila a hotărârii suma de 2.008,23 lei, cu titlu de debit principal, plus dobânda legală de la data scadenţei facturii şi până la plata efectivă a debitului, actualizate în raport cu rata inflaţiei aplicabilă la data plăţii efective. Obligă debitoarea la plata sumei de 39,3 lei cu titlu de cheltuieli de judecată către creditoare. Cu drept la cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 27.10.2009.
Amână judecarea cauzei la data de 27.10.2009, termen acordat pentru când se va reface procedura de citare cu părţile. Se vor cita părţile.
Constatând ca se impune adoptarea unei forme de protest major, în solidaritate cu întregul corp judecătoresc, pentru a atrage atenţia opiniei publice cu privire la pericolul subminării independentei justiţiei, se amâna judecarea cauzei, la data de 06.10.2009, urmând a fi citate părţile care nu au termen in cunoştinţa. Pronunţată in şedinţa publica astăzi, 01.09.2009.
Repune cauza pe rol, pentru a se solicita creditoarei precizări în scris privind cuantumul debitului rămas neachitat, dacă a mai rămas vreun debit neachitat. Vor fi citate ambele părţi, citaţia pentru creditoare fiind însoţită de o adresă prin care i se va pune în vedere creditoarei să facă precizări în scris cu privire la cuantumul debitului rămas neachitat, dacă a mai rămas vreun debit neachitat, cu menţiunea să depună eventuale înscrisuri din care să rezulte achitarea debitului, iar citaţia pentru debitor cu menţiunea de a face dovada eventualelor plăţi. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 18.08.2009.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU 18.08.2009.
AMANA CAUZA PENTRU A SE ACHITA INTREGUL DEBIT DATORAT DE DEBITOARE
Amână judecarea cauzei la data de 16.07.2009, termen acordat pentru când creditoarea va verifica dacă debitoarea a achitat suma de 13 milioane din debitul solicitat de către aceasta. Părţile au termen în cunoştinţă.