S*** S**** S***
Intimat ReclamantS*** C******* P********* S***** S***** P******** A***
Recurent PârâtAdmite acţiunea formulată de reclamanta S.C. SOCEP S.A. în contradictoriu cu pârâta S.C. COMPANIA PROMPT –UMT S.R.L. , aşa cum a fost precizată . Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 28706,74 lei . Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2124,4696 lei cu titlu de cheltuieli de judecată . Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare . Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 24.11.2011.
Amână pronunţarea la data de 24.11.2011.
amână pronunţarea la data de 17.11.2011
pentru ca reclamantul să suplimenteze timbrajul
Pentru a se reveni cu adresă către expert
Pentru a se emite adresă către expert
Pentru a se reveni cu adresă către expert
Respinge solicitarea reclamantei S.C. SOCEP S.A. de suplimentare a obiectivelor expertizei contrarii. Menţine obiectivele stabilite pentru expertiza efectuată anterior. Pentru a se emite adresă către expert şi către BLET in vederea efectuării raportului de expertiză
Încuviinţează expertiza contrarie solicitată de către pârâtă . Prorogă stabilirea onorariului de expert şi desemnarea expertului la termenul următor . Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 07.04.2011 .
partile au termen in cunostinta prin reprezentanti; - se emite adresa catre d-na expert Stefan Marioara, pentru a raspunde la obiectiunile solicitate de parata SC Compania Prompt-Umt SRL.
- partile au termen in cunostinta prin reprezentanti; - reprezentanta paratei sa formuleze in scris obiectiunile formulate si in termen de 5 zile sa le depuna prin serviciul registratura pentru a fi comunicate partilor
Pt a se pune în discuţie obiectiunile la raportul de expertiza
În vederea revenirii cu adresă către d-na. expert Ştefan (Baicu) Marioara pentru a răspunde la obiecţiunile la raportul de expertiză contabilă formulate de către pârâta S.C. Compania Prompt-UMT S.A., sub sancţiunea amenzii judiciare prev. de disp. art.1081 alin.1 pct.2 lit.c Cod pr.civ. în cuantum de 300 lei, daţi în debit în caz de neconformare, şi pentru a se comunica reclamantei înscrisurile depuse la dosar de reprezentanta pârâtei, în vederea luării la cunoştinţă.
În vederea revenirii cu adresă către d-na. expert Ştefan (Baicu) Marioara pentru a răspunde la obiecţiunile la raportul de expertiză contabilă formulate de către pârâta S.C. Compania Prompt-UMT S.A., sub sancţiunea amenzii judiciare în cuantum de 300 lei, daţi în debit în caz de neconformare conf. disp. art.108 ind.1 alin.1 pct.2 lit.c Cod pr.civ.
În vederea revenirii cu adresă către d-na. expert Ştefan (Baicu) Marioara pentru a răspunde la obiecţiunile la raportul de expertiză contabilă formulate de către pârâta S.C. Compania Prompt-UMT S.A.
Pentru a se comunica reclamantei S.C. Socep S.A. un exemplar al obiecţiunilor la raportul de expertiză contabilă formulate de pârâta S.C. Compania Prompt-UMT S.A., urmând a se discuta la termenul ce se va acorda, şi pentru ca reprezentanta pârâtei să ia cunoştinţă de precizările şi înscrisurile depuse la dosar de reclamantă.
Pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză contabilă şi să formuleze eventualele obiecţiuni înainte de termenul următor.
În temeiul dispoziţiilor art. 1 din Hotărârea nr. 5/01.09.2009 adoptată de Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Constanţa si al Procesului verbal al Adunării Generale a Personalului Auxiliar de Specialitate şi Personalului Conex din cadrul Judecătoriei Constanta din data de 02.09.2009 conform căruia „începând din 02.09.2009 vor fi amânate toate dosarele aflate pe rolul instanţei fără a avea loc dezbateri asupra problemelor litigioase, inclusiv asupra probelor, doar menţinându-se măsurile luate la termenul anterior” şi în vederea revenirii cu adresă către d-na. expert Ştefan (Baicu) Marioara pentru a depune raportul de expertiză contabilă.
Amână cauza în vederea revenirii cu adresă către d-na. expert Ştefan (Baicu) Marioara pentru a efectua expertiza contabilă încuviinţată în cauză.
Amână cauza în vederea efectuării expertizei contabile.
Amână cauza pentru a da posibilitatea reprezentantului pârâtei S.C. Compania Prompt-UMT S.R.L. să depună înscrisuri în susţinerea cererii de suspendare a acţiunii formulată la acest termen de judecată.