Dosar 61/46/2009 din 28.01.2009

excepţie nelegalitate act administrativ


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 61/46/2009
Data dosar:
28.01.2009
Instanta:
Curtea de Apel Pitești
Departament:
Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal
Obiect:
excepţie nelegalitate act administrativ
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.04.2009 la ora 08:30

    Complet: Complet - AMÂNĂRI PRONUNŢĂRI
  • Soluţionare

    Respinge cererea reclamantei.(excepţia de nelegalitate) .Respinge cererea de intervenţie, în interes propriu formulată de intervenienta S.C. "ALCAMIN" S.A. Tg. Jiu . Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la data comunicării .

  • Sedinta din data de 08.04.2009 la ora 10:00

    Complet: F1 Cont
  • Încheiere

    Amână pronunţarea la 15.04.2009.Cu recurs odată cu fondul.

  • Sedinta din data de 25.03.2009 la ora 10:00

    Complet: F1 Cont
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la 8 aprilie 2009 pentru când se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă. Rectifică încheierea de şedinţă din 11 martie 2009 şi concepta acesteia, în sensul că reclamantă în cauză este S.C.VLADOTRUST SA, întrucât aceasta a invocat excepţia de nelegalitate, celelalte părţi fiind pârâte. Se fac adrese Judecătoriei Rm.Vâlcea, în vederea ataşării dosarului nr.6363/288/2007, Ministerului Turismului pentru a înainta actele care au stat la baza emiterii certificatului de atestare a dreptului de proprietate seria M08 nr.1052 din 18 decembrie 2001 şi reclamantei pentru a-şi preciza acţiunea. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 25 martie 2009, la Curtea de Apel Piteşti – secţia comercială şi de contencios administrativ şi fiscal. Preşedinte, Gina Achim Grefier, Gabriela Corbu

  • Sedinta din data de 11.03.2009 la ora 10:00

    Complet: F1 Cont
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la 25 martie 2009, pentru când se vor cita părţile lipsă. Menţine măsura dispusă de instanţă, cu privire la depunerea de către apărătoarea reclamantei a actelor care au stat la baza emiterii certificatului de atestare a dreptului de proprietate. În baza art. 156 cod.pr.civilă, încuviinţează cererea pentru lipsă de apărare, formulată în scris de pârâtul Ministerul Turismului. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 11 Martie 2009, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia comercială şi de contencios administrativ şi fiscal.

  • Sedinta din data de 25.02.2009 la ora 10:00

    Complet: F1 Cont
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la 11 martie 2009, pentru când se vor cita părţile lipsă. Dispune introducerea în cauză, în calitate de pârât a Ministerului Turismului, urmând a fi citat. Încuviinţează cererea pentru lipsă de apărare, formulată în scris de intervenienta S* V********* S* Rm. Vâlcea. Pune în vedere apărătoarei reclamantei să depună la dosar actele care au stat la baza emiterii certificatului de atestare a dreptului de proprietate. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 25 februarie 2009, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia Comercială şi de Contencios Administrativ şi Fiscal.

Flux dosar


Actualizare GRPD