T******* M******************* C****
Intimat PârâtM******** F****** (************* C****
Intimat pârâtR****** G*******
Recurent ReclamantR****** M*****
Recurent ReclamantR****** E****
Recurent ReclamantRespinge excepţia lipsei calitatii procesuale pasive invocata de pârâtii Tabacutu Mihail şi Tabacutu Constanta. Admite în parte acţiunea civilă formulată de reclamanţii R****** G*******, R****** M*****, R****** E**** şi MANDRECI MARIA, în contradictoriu cu pârâtii TABACUTU CONSTANTA şi TABACUTU MIHAI, şi intervenientii MARCHIDAN EMILIAN şi MARINESCU FLOAREA. Obliga pârâtii şi intervenientii sa respecte reclamanţilor proprietatea şi posesia terenului în suprafaţa de 5081,84 m.p. situat în com. Caineni, jud. Vâlcea, pct. “Lunca Morii”, jud. Vâlcea, respectiv suprafaţa notata S2 din schiţa anexa 1 a raportului de expertiza – expert Latiu Ioan. Stabileste onorariul definitiv cuvenit d-lui expert Latiu Ioan la suma de 1200 lei. În baza art. 274 cod proc.civ. obliga pârâtii şi intervenientii, în solidar, la plata către reclamantul R****** G******* a sumei de 1546 lei reprezentand onorariu de avocat, taxe judiciare de timbru şi onorariu expert şi la plata către reclamanta Mandreci Maria a sumei de 1500 lei reprezentand onorariu de avocat şi cheltuieli de transport. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publica azi, 10.10.2011. Preşedinte,
Pentru a fi citaţi martorii Andreescu Vasile şi Poenaru Ion,acordă termen de judecată la 10.10.2011.
Faţă de lipsa de procedură cu intervenientul Marchidan Emilian, urmând a se cita la ambele adrese, acordă termen la 19.09.2011.
Pentru a se lua cunoştinţă de răspunsul la obiecţiuni, amână cauza la 27.06.2011, când se va comunica şi cu părţile lipsă.
Pentru a se comunica exp. şi B.L.E.Vâlcea achitarea onorariului, amână cauza la 23.05.2011.
Faţă de lipsa lămuririlor solicitate expertului,urmează să amâne cauza la 11.04.2011, pentru când pune în vedere reclamanţilor să pună la dosar dovada achitării onorariului provizoriu către expert.
Pentru ca expertul să răspundă obiecţiunilor, amână cauza la 07.03.2011 pentru cînd se ve revenincu adresa către expert.
Pentru a se reveni cu adresa către expert şi a se cita intervenientul la adresa indicată de reclamanta Mândreci Maria, amână cauza la 31.01.2011.
Pentru a se reveni cu adresa către expert căruia i se vor solicita relaţii şi pentru când reclamanta urmeată să aducă martorul Podişan, amână cauza la 13.12.2010.
Pentru a cita in calitate de intervenienţi în interes propriu Marinescu Floarea şi Mărghidan Emilian, amână cauza la 08.11.2010, pentru când se vor emite adrese către B.L.E. şi către exp.Laţiu, cărora li se vor face cunoscute dispoziţiile prezentei încheieri.
Pentru lipsa de procedură cu pârâta Mândreci Maria, amână cauza la 11.10.2010.
Faţă de cererea apărătorului relcamanţilor, amână cauza la 13.09.2010 pentru când se va comunica cu pârâţii copia rap. de exp.
reaprtizare ciclică
amână cauza faţă de lipsa completului titular
amână cauza faţă de lipsa completului titular
amână cauza faţă de lipsa raportului de expertiză
amână cauza faţă de lipsa raportului de expertiză
amână cauza faţă de lipsa raportului de expertiză
Amână cauza in vederea efectuării expertizei
amână cauza pentru a se emite adresă de experţi topo
amână cauza în vederea adminsitrării probatoriului
amână cauza la 20.10.2009
amână cauza faţă de cererea pârâţilor în vederea angajării unui apărător