Dosar 69/254/2009 din 15.01.2009

uzucapiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 69/254/2009
Data dosar:
15.01.2009
Instanta:
Judecătoria Mangalia
Departament:
Civil
Obiect:
uzucapiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.06.2009 la ora 9:00

    Complet: C3
  • Admis fond

    SENTINŢA CIVILĂ NR. 1568/C/16.06.2009 Admite acţiunea. Constată că reclamanţii au un drept de proprietate asupra imobilului situat în localitatea Moșneni , Drum sătesc DS 141 , F.N. comuna 23 August , județul Constanța , compus din teren în suprafață de 2445 m.p. ; așa cum este identificat prin planul de situație întocmit de domnul expert Datcu Dumitru . Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică – 16.06.2009

  • Sedinta din data de 30.04.2009 la ora 9:00

    Complet: C3
  • Amânat

    Pune în vedere reclamanţilor să formuleze precizări pentru lămurirea obiectul cererii, în sensul de a se menţiona dacă imobilul teren în suprafaţă de 2445 mp pentru care reclamanţii solicită să se constate dobândit dreptul de proprietate este aferent construcţiilor reclamanţilor sau este liber de construcţii, ori dacă există două imobile teren deţinute de reclamanţi, unul liber de construcţii şi altul cu construcţii edificate pe acesta, precum şi localitatea unde se află acest teren. Se va emite adresă către Primăria comunei 23 August, jud. Constanţa pentru a comunica instanţei un desfăşurător de rol privind evoluţia în timp a imobilului ce face obiectul prezentei cauzei. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei.

  • Sedinta din data de 19.02.2009 la ora 9:00

    Complet: C3
  • Amânat

    Încuviinţează probele solicitate de apărătorul reclamanţilor, respectiv: -proba cu înscrisurile depuse la dosar şi orice alt înscris care ar reieşi din dezbateri, iar administrarea acestuia ar conduce la justa soluţionare a cauzei, -proba testimonială cu doi martori, respectiv Brobonea Gheorghe şi Ceiceam Faric domiciliaţi în sat Dulceşti, comuna 23 August, jud. Constanţa -proba cu expertiza extrajudiciară topo-cadastrală. Ia act că apărătorul reclamanţilor renunţă la administrarea probei cu expertiza tehnică imobiliară. Se vor cita martorii propuşi de reclamanţi. Pune în vedere reclamanţilor prin apărătorul acestora să depună la dosar dovada achitării taxei judiciare de timbru aferentă valorii imobilului construcţie consemnată în certificatul de atestare fiscală existent la dosar, iar pentru imobilul teren la valoarea acestuia în zonă. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei.

Flux dosar


Actualizare GRPD