P***** G****
Intimat ReclamantV******** E********
Apelant PârâtP***** I***
Intimat ReclamantS* A**** S**
Intimat PârâtRespinge ambele recursuri.
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de către apărătorul ales al intimaţilor reclamanţi, av.Băcilă Manuela. Amâna judecarea cauzei la data de 08.12.2009, pentru când părţile au termenul la cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 24.11.2009.
Transpune cauza pe Secţia comercială şi contencios administrativ, conform art. 99 alin.2 din Regulamentul de Ordine Interioară al Instanţelor Judecătoreşti,pe completul C7,cu termen de judecată la data de 24.11.2009. Părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 09.11.2009.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Caraş-Severin nr. 5/02.09.2009, prin care, în unanimitate s-a votat solidarizarea cu măsurile iniţiate de magistraţii din toată ţara, se va amâna cauza pentru termenul de judecată din data de 9.11.2009. Va încuviinţa cererea de amânare formulată de reprezentantul recurentei prin care solicită acordarea unui nou termen pentru a prezenta argumente cu privire la caracterul comercial al cauzei,reiterând cererea depusă la termenul trecut prin care a solicitat instanţei să observe că această cauză este de drept comercial, competenta de soluţionare revenindu-i unui complet de drept comercial.
Instanţa încuviinţează cererile de amânare şi va acorda un nou termen de judecată urmând ca la termenul viitor să se pronunţe asupra cererii formulate de recurenta S* A**** S** prin care se invocă caracterul comercial al cauzei.
În temeiul art. 282 ind. 1 Cod procedură civilă, califică recurs calea de atac motiv pentru care amână cauza în vedea constituirii completului de judecată legal.