C***** V*****
PetentI** D***
IntimatAdmite plângerea. Anulează procesul verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei. Cu recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronuntată in sedinta publica 14.01.2010.
In vederea repetării procedurii de citare a martorului lipsă cu mandat de aducere, precum şi în vederea repetării procedurii de citare a intimatului lipsă, instanţa urmează a amâna cauza.
In vederea repetării procedurii de citare a martorului lipsă şi a intimatului , instanţa urmează a amâna cauza.
Având în vedere îndrumările instanţei de control superior precum şi dispoziţiile art. 33 alin. (1) din O.G. nr. 2/2001 republicată , instanţa urmează a dispune citarea martorului asistent, semnatar al procesului-verbal de constatare a contravenţiei. Constatând lipsa părţilor , urmează a dispune repetarea procedurii de citare a acestora.
Având în vedere că a fost admisă cererea de abţinere formulată în cauză de preşedintele completului de judecată, se va acorda termen pe şedinţa completului de judecată nr. 3, investit cu soluţionarea cauzei.