S* P** H*** S**
DebitorI********* 2*** S***
LichidatorP******* C******
CreditorA** C******
CreditorG**** O***
CreditorRespinge contestaţia formulată de Răduţ Valentina Jeni în nume propriu şi ca reprezentant legal al minorului Răduţ Aronîmpotriva trecerii în tabelul definitiv al debitoarei a creanţei creditoarei Guşanu Oana Cu recurs în 7 zile de la comunicare
Amână judecarea cauzei la data de 17.06.2011.
Amână judecarea cauzei la data 15.04.2011.
Se ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar. Acorda termen pentru valorificarea bunurile din averea debitoartei.
Amână judecarea cauzei la data de 08.04.2011.
Se va repartiza spre soluţionare completului 4F conform art.98 al.2 ROI.
Acorda termen pentru valorificarea bunurilor din averea debitoarei.
Se ia act că s-a depus raportul vde activitate si că nu s-au reusit valorificarea bunurilor din averea debit. si că exista o situatie juridica incerta asupra acestor bunuri.
Respinge contestatia.
Amână pronuntarea la data de 10 iunie 2010.
Acorda termen pentru observarea actelor.
In temeiul art. 21 alin. 1 din Legea 85/2006, Ia act de raportul de activitate depus de lichidatorul judiciar . Ia act că s-a depus la dosar dovada notificării conform art. 61 din lege. Dispune rectificarea citativului în sensul că Răduţ Valentina Jeni va fi conceptata în calitate de petenta . Pune în vedere reprezentantului petentei să depună la dosar certificat de la Registrul Comerţului privind istoricul societaţii debitoare ,
Pune în vedere creditorului Rădut Valentina Jeni prin aparator să depun la dosar actele adiţionale .Se ia act de raportul de activitate depus de lichidatorul judiciar,Se ia act că s-a depus un set de acte privind cesiunea de creanţă.
Va pune in vedere lichid.jud. să convoace Adunarea Asoc.pentru desemnarea adm. special. Se pune în vedere creditoarei să precizeze temeiul de drept al contestatiei.Acorda termen 15.04.2010.
Se ia act de Hotarârea creditorilor care in procesul verbal din16.02.2010 s-a dispus înlocuirea lichidatorului judiciar AMT SERVICII INSOLVENTA SPRL CU cu INSOLVENTA 2007 SPRL, urmând a se face dovada predarii gestiunii in termen de 10 zile . Acorda termen 25.03.2010 pentru a se discuta contestatia si pentru a se achita taxa judiciara de timbru aferenta contestatiei.
Acorda termen pentru a se convoca Adunarea Creditorilor având ca ordine de zi înlocuirea administratorului judiciar avânad in vedere ca AMT SERVICII INDSOLVENTA SPRL a devenit incompatibil conform art.30 al3 din OUG prtivind organizarea profesiei.Se ia act de cele invedereate de adm.jud. de faptul că asupra creditorului SC GENARDO PROD COM SRL, s-a declansat procedura de insolventa .
Dispune inregistrarea si afisarea la usa instantei a tabelului definitiv al creantelor.Acorda termen pentru continuarea procedurii.
Dispune înregistrarea si afisarea tabelului preliminar al creantelor.Proroga discutia cu privire la stadiul de evaluare a debitoarei.
Acorda termen la 5.11.2009.
Admite cererea formulata de debitoare. In temeiul art.32 alimn 1 din legea prtiovind pocedura de insolvenţă. Disoune deschiderea procedurii simplificatte de insolvenţă împotriva debitoarei S* P** H*** S**, cu sediul în Craiova, str.Bâlteni nr. 10 jud , Dolj, J16/1300/2003 CUI 15716041....