L**** C*********
ContestatorC*** D* A******** D* S******* V******
IntimatConexat la dosarul cu nr. 11470/231/2008.
Admite exceptia de necompetenta materiala.Declina competenta de solutionare a cauzei in favoarea Tribunalului Vrancea-Sectia Contencios Administrativ.
Respinge cererea de recuzare a d-nei judecător Emilia Botezatu, cerere formulată de petentul Liciu Consatntin ca neîntemeiată. Dispune continuarea judecăţii la completul iniţial. Cu drept de recurs o dată cu fondul.
Inainteaza cauza completului imediat urmator, respectiv C12M5, in vederea solutionarii cererii de recuzare. Fixeaza termen de principiu data de 1.04.2009 pentru cand se vor cita părtile.
Admite cererea formulata de catre contestator ca fiind intemeiată. Amână judecarea cauzei la data de 18.03.2009 pentru cand pătile au termen in cunostinţă.
Admite ca intemeiată cererea formulata de catre contestator. Amână judecarea cauzei la data de 04.03.2009 pentru cand contestatorul va lua cunostinta de continutul intampinării. Se prorogă pentru acest termen de judecată discutarea cu privire la exceptia invocată. Părtile au termen in cunostinţă.