K***** A****
ContestatorAdmite cererea condamnatului KALUSI ANDOR, , în prezent deţinut în Penitenciarul Tg-Mureş, în executarea pedepsei de 9 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 104/2005 a Tribunalului Mureş. Dispune ca Penitenciarul Tg-Mureş să calculeze zilele câştigate prin muncă de numitul Kaluşi Andor, pe baza practicii deja consacrate, pentru muncile desfăşurate ocazional de acesta în perioada februarie-martie 2005 şi să ţină seama de acestea la liberarea condiţionată a condamnatului. În temeiul art. 192 alin. 3 Cod de procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Suma de 100 lei reprezentând onorariul apărătorului desemnat din oficiu se va plăti din fondurile Ministerului Justiţiei în contul Baroului Mureş. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare pentru condamnat şi de la pronunţare pentru procuror. Pronunţată în şedinţa publică din 27 octombrie 2009.
Emiterea unei adrese către Penitenciarul Tg. Mureş, pentru a ne comunica câte zile a câştigat petentul prin muncă şi dacă îi vor fi luate în considerare la liberarea condiţionată. Citarea petentului din Penitenciarul Tg. Mureş. Pune în vedere domnului avocat Papuc Sergiu să se prezinte la următorul termen de judecată, sau în caz contrar să-şi asigure substituirea.
Se amâna judecata la un nou termen, respectiv 29.09.2009. Citarea petentului din Penitenciarul Tg. Mureş. Emiterea unei adrese la Baroul Mureş pentru a i se pune în vedere domnului avocat Papuc Sergiu să se prezinte la următorul termen de judecată, sau în caz contrar să-şi asigure substituirea.