P********* D******
ReclamantP********* F******
ReclamantP********* M***** A*******
PârâtZ***** I***
MartorC********* C*****
MartorAdmite acţiunea.Dispune rezoluţiunea contractului de întreţinere autentificat sub nr. 1097/11.07.2003 de BNPA Ujeniuc Marinela şi Ujeniuc Barbu Mădălina Anca din Giurgiu încheiat între părţi. Obligă pârâtul la plata către reclamanţi a sumei de 3336 RON reprezentând cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 15 zile de la comunicare.
amână pronunţarea pentru data de 15.01.2010.
Faţă de cererea formulată pune în vedere reclamanţilor prin apărător să depună la dosar înscrisuri prev. de OG 51/2008, cu privire la ambii reclamanţi, declaraţii pe proprie răspundere că nu au mai beneficiat de alte scutiri de taxe de timbru în alte cauze, în vederea depunerii de înscrisuri, va amâna cauza.
Pentru ca reclamanţii să achite taxa judiciară de timbru în cuantum de 3331 lei, timbru judiciar de 5,00 lei la valoarea comunicată de primărie pentru construcţie şi pentru teren la valoarea din ghidul de evaluare a proprietăţilor din jud. Giurgiu, va amâna cauza.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Giurgiu, din data de 01.09.2009, prin care s-a stabilit ca formă de protest amânarea fără discuţie a tuturor cauzelor aflate pe rolul fiecărui complet de judecată şi acordarea de noi termene, urmează să amâne cauza:
Pentru lipsă de procedură cu pârâtul şi lipsa relaţiilor solicitate de la Primăria com. Comana, va amâna cauza.
pentru lipsă de procedură cu pârâtul, amână cauza.
faţă de lipsa de procedură cu pârâtul, amână cauza.
Apreciază ca fiind utile pertinente, şi concludente soluţionării cauzei, proba cu interogatoriu, înscrisuri şi martori şi le admite şi în vederea administrării acestora, urmează să amâne cauza