V********* C*******
InculpatD****** A**** M******
MartorN****** R*** F*****
MartorP******* S****
MartorV***** I****
MartorÎn baza art. 87 al. 5 din O.U.G. 195/2002 condamnă inculpatul V********* C******* la 2 (doi) ani închisoare. În baza art. 86 ind. 1 C.p. dispune suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei aplicate inculpatului pe durata termenului de încercare de 5 (cinci) ani – ce va constitui termen de încercare, conf. art. 86 ind. 2 C.p. În baza art. 86 ind. 3 C.p. dispune ca inculpatul, pe durata termenului de încercare să se supună următoarelor măsuri: - să se prezinte în ultima zi de vineri a fiecărei luni calendaristice la judecătorul delegat cu Biroul Executări Penale din cadrul Judecătoriei Câmpulung; - să anunţe, în prealabil, orice schimbare de domiciliu, reşedinţă sau locuinţă şi orice deplasare care depăşeşte 8 zile, precum şi întoarcerea; - să comunice şi să justifice schimbarea locului de muncă; - să comunice informaţii de natură a putea fi controlate mijloacele lui de existenţă. În baza art. 359 C.p.p. atrage atenţia inculpatului asupra prev. art. 86 ind. 4 C.p. a căror nerespectare are ca urmare revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere a pedepsei. În baza art. 191 al. 1 C.p.p. obligă inculpatul la plata cheltuielilor judiciare către stat în sumă de 465 lei. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la pronunţare cu Ministerul Public şi inculpatul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03 noiembrie 2009.
Admite cererea formulată de avocat G. Florea, prin care arată că se află în imposibilitatea susţinerii cauzei la acest termen de judecată. Se citează martorii P******* S****, Vişoiu Cristinel şi Voican P. Maria – pentru termenul stabilit şi se emit mandate de aducere împotriva acestora. Fixează termen de judecată la data de 03 noiembrie 2009. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 06 octombrie 2009.
Amână judecarea cauzei la 6 octombrie 2009. Se menţin dispoziţiile anterioare . Pronunţată în şedinţa publică de la 08 septembrie 2009.
Se citează martorii şi se emit, pe numele acestora, mandate de aducere cu însoţitor. Amână judecarea cauzei la 8 septembrie 2009. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Iunie 2009.
Se citează martorii P******* S****, Vişoiu Cristinel şi Iancu Maria, martori – împotriva cărora se emit şi mandate de aducere cu însoţire efectivă. Fixează termen de judecată la data de 30 iunie 2009. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 02 iunie 2009.
Se citează martorii din acte, respectiv D****** A**** M******, P******* S****, V***** I****, Vişoiu Cristinel, precum şi numita Iancu Maria, mătuşa inculpatului, martori – împotriva cărora se emit şi mandate de aducere, cu însoţire efectivă.. Fixează termen de judecată la data de 02 iunie 2009. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 12 mai 2009.
Se citează martorii din acte, respectiv D****** A**** M******, P******* S****, V***** I****, Vişoiu Cristinel, precum şi numita Iancu Maria, mătuşa inculpatului. Se solicită fişa de cazier a inculpatului. Fixează termen de judecată la data de 12 mai 2009. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 06 aprilie 2009.