Dosar 8510/63/2009 din 22.06.2009

procedura insolvenţei


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 8510/63/2009
Data dosar:
22.06.2009
Instanta:
Tribunalul Dolj
Departament:
Secţia a II-a Civilă
Obiect:
procedura insolvenţei
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.03.2010 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Soluţionare

    Admite cererea lichidatorului judiciar. În temeiul art.131 Legea nr.85/2006; Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC MYRMEX PROD SRL, cu sediul în Craiova, Calea Unirii, bl. 36, sc.1, ap.4, jud. Dolj. Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În temeiul art.136 din lege, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură. În temeiul art.135 din lege, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitoarei, creditorilor, administratorului social, DGFP Dolj, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj pentru efectuarea din oficiu a menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art.4 din legea nr.85/2006, dispune eliberarea sumei de 6650 lei către lichidatorul judiciar, din fondul de lichidare aflat la dispoziţia UNPIR, sumă reprezentând remuneraţia şi a sumei de 475 lei reprezentând cheltuieli de procedură. Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 28.01.2010 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Amânat

    Dispune înregistrarea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor. Acordă termen la data de 04.03.2010, pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 14.01.2010 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Amânat

    Dispune înregistrarea şi afişarea tabelului preliminar. Acordă termen la data de 28.01.2010 pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi afişarea tabelului definitiv.

  • Sedinta din data de 10.12.2009 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Amânat

    Ia act de raportul depus. Acordă termen la data de 14.01.2010, pentru depunerea tabelului preliminar.

  • Sedinta din data de 15.10.2009 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Soluţionare

    Admite cererea debitoarei SC MYRMEX PROD SRL. În temeiul art. 32 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitoarei SC MYRMEX PROD SRL , cu sediul în Craiova, Calea Unirii, bl.36, sc.1, ap.4, jud. Dolj. Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 28 alin. 1 din lege. În temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolvenţei, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe I********* 2*** S***, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege, cu o retribuţie provizorie de 1300 lei lunar. În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, în vederea efectuării din oficiu a menţiunii precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 10.12.2009. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 14.01.2010. Fixează termenul pentru depunerea eventualelor contestaţii la 21. 01.2010 şi pentru soluţionarea acestora şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 28.01.2010. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie . Fixează termen la data de 10.12.2009 pentru depunerea raportului prev. de art. 20 alin. 1, lit. b si art. 59. În temeiul art.113 din lege, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art.3 pct.26 din Legea nr.85/2006 Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar, în termen de 20 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei şi tuturor băncilor unde aceasta are deschise conturi. Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 24.09.2009 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Amânat

    Acordă termen la 15.10.2009

  • Sedinta din data de 25.06.2009 la ora 12:00

    Complet: C4F
  • Amânat

    Acordă termen la data de 24.09.2009 pentru a se face dovada plăţii taxei judiciare de timbru, a timbrului judiciar şi dovada existenţei pasivului societăţii debitoare.

Flux dosar


Actualizare GRPD