S* N***** O**** S*
CreditorS* S*** P*** S**
DebitorAdmite cererea. Somează pe debitoare să plătească creditoarei suma de 2.872 lei, cu titlu de preţ, în 20 de zile. Obligă pe debitoare la plata sumei de 39,30 lei către creditoare, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu cerere în anulare în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi 3.11.2009.
Având în vedere Hotărârea Adunării generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Suceava emisă la data de 2 septembrie 2009, amână cauza
Se va reveni cu adresă către debitoare să-şi precizeze poziţia faţă de acţiunea creditoarei şi i se va comunica copie de pe concluziile scrise depuse de creditoare. Amână judecarea cauzei la data de 15 septembrie 2009 – C.10, pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile. Pronunţată în şedinţa publică, azi 18 august 2009.
Se va reveni cu adresă către debitoare să-şi precizeze poziţia faţă de acţiunea creditoarei, caz contrar , cauza se va soluţiona pe baza probelor existente la dosar. Amână judecarea cauzei la data de 18 august 2009, pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile. Pronunţată în şedinţa publică, azi 28 iulie 2009.
Se va emite adresă către debitoare să-şi precizeze poziţia faţă de acţiunea creditoarei, caz contrar , cauza se va soluţiona pe baza probelor existente la dosar.
Se va emite adresă către creditoare ca până la următorul termen de judecată să depună la dosar copii lizibile ale facturilor fiscale, aflate la filele 8 şi 9 din dosarul iniţial, sub sancţiunea suspendării cauzei, în temeiul art. 155/1 C.p.c.