D**** M*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - S******** P******* R******
IntimatAdmite plângerea formulată de petentul D. M. împotriva procesului verbal de contravenţie, seria CC, nr.3610408/21.06.2009, întocmit de intimatul Inspectoratul de Poliţie al Judetului Arges - Serviciul Politiei Rutiere. Anulează procesul verbal contestat. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Ianuarie 2010.
Încuviinţează cererea petentului prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată, pentru a depune la dosar copia talonului de înmatriculare a motocicletei. Emite adresă către intimat pentru a comunica planşa foto din care să rezulte numărul de înmatriculare IF 03 PYP a motocicletei ce face obiectul procesului verbal de contravenţie contestat, seria CC, nr. 3610408 din 21.06.2009. Se citează intimatul. Amână judecarea cauzei la 20.01.2010. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Noiembrie 2009
Încuviinţează probele solicitate de petent aşa cum au fost formulate, proba cu înscrisuri şi proba testimonială cu un martor, pe care s-a obligat să îl prezinte necitat în vederea audierii. Se citează intimatul. Pune în vedere petentului să prezinte martorul necitat în vederea audierii, aşa cum s-a obligat. Amână judecarea cauzei la 25.11.2009. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Octombrie 2009.