Dosar 8645./320/2009 din 24.08.2009

cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.) LIBERARE CONDIŢIONATĂ


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 8645./320/2009
Data dosar:
24.08.2009
Instanta:
Judecătoria Târgu Mureș
Departament:
civil
Obiect:
cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.) LIBERARE CONDIŢIONATĂ
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 27.10.2009 la ora 08:30

    Complet: C.04 - penal arestaţi
  • Soluţionare

    În temeiul art. 450 Cod de procedură penală respinge ca rămasă fără obiect cererea de liberare condiţionată formulată de petentul condamnat K***** L****, , în prezent deţinut în Penitenciarul Tg-Mureş, în privinţa executării pedepsei de 1 an şi 4 luni închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 984/2008 a Judecătoriei Tg-Mureş. În temeiul art. 192 alin 2 Cod de procedură penală obligă petentul la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat în cauză în cuantum de 190 lei. Suma de 100 lei, reprezentând onorariul apărătorului desemnat din oficiu, se va plăti din fondurile Ministerului Justiţiei în contul Baroului Mureş. Cu recurs în termen de 3 zile de la comunicare pentru petent şi de la pronunţare pentru procuror. Pronunţată în şedinţa publică din 27 octombrie 2009.

  • Sedinta din data de 20.10.2009 la ora 08:30

    Complet: C.04 - penal arestaţi
  • Amânat

    Emiterea unei adrese către Penitenciarul Tg-Mureş, pentru a ne comunica procesul-verbal întocmit de către comisia de propuneri pentru liberări condiţionate cu ocazia discutării situaţiei condamnatului; caracterizarea acestuia; respectiv pentru a ne informa asupra pedepsei în a cărei executare se află condamnatul, data la care a început executarea pedepsei, cât anume din această pedeapsă a executat până în prezent, precum şi numărul de zile considerate ca executate ca urmare a muncii prestate. Citarea petentului din Penitenciarul Tg. Mureş. Citarea domnului interpret de limbă maghiară Vakarcs Szilard domiciliat în Tg. Mureş, b-dul Pandurilor nr. 34/15. Emiterea unei adrese către Tribunalul Mureş – Serviciul contabilitate pentru a deconta serviciile domnului interpret, care a fost prezent în sala între orele 08,30-10,30. Pune în vedere domnului avocat din oficiu Cengher Horaţiu să se prezinte şi la următorul termen de judecată, sau în caz contrar să-şi asigure substituirea.

  • Sedinta din data de 22.09.2009 la ora 08:30

    Complet: C.04 - penal arestaţi
  • Amânat

    Amână judecata la un nou termen, respectiv 20.10.2009. Citarea petentului din Penitenciarul Tg. Mureş. Pune în vedere domnului avocat din oficiu Cengher Horaţiu să se prezinte şi la următorul termen de judecată, sau în caz contrar să-şi asigure substituirea

Flux dosar


Actualizare GRPD