S******** A********
PetentI***** D********
IntimatN***** N****** C******
Martoradmite plangerea. Anulează procesul verbal de contravenţie. Cu drept de recurs în termern de 15 zile de la comunicare. Pronunţata în sedinta publică din 23.03.2010.
INSTANŢA : Apreciază că se impune audierea martorului asistent Neagoe Nicolae Cătălin şi faţă de relaţiile înaintate de intimat, va amâna cauza , urmând a se cita martorul la adresa indicată , motiv pentru care : DISPUNE Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 23.03.2010, pentru când se va cita martorul asistent Neagoe Nicolae Cătălin, la adresa indicată în vederea audierii şi se va repeta procedura de citare cu intimatul. Pronunţată în şedinţa publică din 09.02.2010.
Emite adresă către intimată solicitându-i să comunice adresa martorului asistent la întocmirea procesului-verbal de contravenţie, Neagoe Nicolae Cătălin. Amana cauza la 09.02.2010.
Fata de solicitarea petentului privind admiterea probei cu acte si un martor, pentru a ni se comunica planse foto si caseta video , potrivit disp art 167 Cod pr civila ,cat si pentru audierea martorului din acte , instanta urmează să amâne cauza , motiv pentru care , DISPUNE Admite proba cu acte si un martor pentru petent . Din oficiu apreciaza necesara audierea martorului din acte Neagoe Nicolae Catalin si se va cita . Se va inainta adresa in timatei sa ne comunice planse foto, caseta video daca exista si setul de acte care au stat la baza aplicarii sanctiunii petentului. Se va cita intimate. Acordă termen la 27.11.2009
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din Circumscripţia Curţii de Apel Ploieşti din 31 august 2009, va amâna cauza, urmând se cita părţile care nu au termen în cunoştinţă şi în consecinţă DISPUNE Acordă termen pentru când se vor cita părtile care nu au cunostinta de termenul stabilit de instanta . Amână cauza la data de 28.09. 2009.
Emite adresă către intimată solicitându-i să comunice adresa adresei martorului asistent la întocmirea procesului-verbal de contravenţie, Neagoe Nicolae Cătălin. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 03.09.2009 ora 9,00 sala 2, completul C3 civil, pentru când se va cita intimatul, iar petentul are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 25.06.2009.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 25.06.2009 ora 9,00 sala 2, completul C3 civil, pentru când se va cita intimatul cu menţiunea de a depune întâmpinare, iar petentul are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 04.06.2009.