B******** M***
Intimat IntimatC******** T****** R*****
Recurent ApelantM********* F********* P****** P*** D*** G*** A F*** P**** I***
IntimatAdmite cererea de învestire cu formulă executorie formulată de C.T.R.
Admite cererea de învestire cu formulă executorie formulată de B. M.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de către reclamantul – pârât. Respinge ca neîntemeiată cererea reconvenţională formulată de către pârâta – reclamantă Dispune ieşirea din indiviziune a părţilor cu privire la imobilul. Atribuie pârâtei – reclamante imobilul menţionat mai sus. Obligă pe pârâta – reclamantă la plata către reclamantul – pârât a sumei de 169634,5 lei cu titlu de sultă. Stabileşte termen de plată a sultei 1 an de la rămânerea definitivă a prezentei sentinţe civile. Obligă pe pârâta – reclamantă să achite în contul expertului Moisanu a sumei de 400 lei cu titlu de diferenţă onorariu expert.
Amână pronunţarea la data de 13.12.2010.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 06.12.2010 pentru când se va comunica părţilor duplicat al raportului de expertiză întocmit în cauză în vederea studierii şi a formulării eventualelor obiecţiuni.
Respinge ca neîntemeiată cererea de reexaminare a amenzii.
Amână cauza şi acordă termen la data de 15.11.2010 pentru când se va depune la dosar raportul de expertiză solicitat.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 04.10.2010, pentru când se vor cita părţile şi expertul în vederea soluţionării cererii de recuzare formulată de pârâtă.
Amână cauza şi acordă termen la data de 13.09.2010 pentru când se va depune la dosar raportul de expertiză solicitat. Menţine citarea părţilor personal la interogatoriu. Totodată li se pune în vedere să-i permită expertului efectuarea expertizei şi să se prezinte la data stabilită de expert sub sancţiunea amendării în caz de tergiversare.
Amână cauza şi acordă termen la data de 28.06.2010.
Amână cauza şi acordă termen la data de 31.05.2010 pentru când se va emite adresă către expertul în construcţii aducându-i-se la cunoştinţă că a fost desemnat să întocmească raportul de expertiză în cauză.
Amână cauza la data de 26.04.2010, pentru când se va emite adresă către expert în vederea efectuării raportului de expertiză.
Amână cauza şi acordă termen la data de 22.03.2010.
Admite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a IPJ si DGFP Iasi Repune cauza pe rol in vederea continuării judecăţii sens in care acordă termen la 15.02.2010 pentur când se vor cita părţile.
Amână pronunţarea la 27.01.2010
amână cuza şi acordă termen la 25.01.2010, pentru legala îndeplinire a proceduri de citare
acordă termen la 14.12.2009 pentru legala citare a părţilor fără termen în cunoştinţă
Amână cauza şi acordă termen la data de 19 octombrie 2009
faţă de întâmpinarea ce a parvenit la dosarul cauzei pentru acest termen de judecata, pentru a da posibilitatea reclamantului să ia cunoştinţă de conţinutul acestora, şi în temeiul dispoziţiilor art. 96 Cod procedură civilă, amana cauza şi acordă termen la data de14.09.2009.
faţă de lipsa pârâtului şi pentru a satisface timbratul aferent cererii, amână cauza şi acordă termen la 15.06.2009.
Amână judecata şi acordă termen la data de 18.05.2009 la C5M ora 8.00 sala 3,secţia penală
Admite cererea Repune cauza pe rol Termen la 30.04.2009, cu citare părţi, reclamantul cu menţiunea de a achita diferenţa de timbru de 4 lei, să depună modificarea acţiunii în trei exemp+lare, pentru comunicare, sub sancţiunea suspendării, pârâţii cu menţiunea de a depune întâmpinare.
Anulează cererea de repunere pe rol ca netimbrată
În temeiul art.242 pct.2 C.pr.civilă suspendă judecata Cu recurs