Dosar 9408/325/2009 din 15.05.2009

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9408/325/2009
Data dosar:
15.05.2009
Instanta:
Judecătoria Timișoara
Departament:
SECŢIA I CIVILĂ
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.11.2009 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Respins fond

    Respinge plângerea.

  • Sedinta din data de 22.10.2009 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amânat

    INSTANTA, Apreciind necesar a se cita intimatul cu menţiunea de a depune la dosar întreaga documentaţie aferentă procesului verbal contestat, va acorda un termen de judecată, sens în care, DISPUNE Amână judecarea cauzei la data de 19 noiembrie 2009termen dat în cunoştinţă petentului, pentru când se va cita intimatul cu menţiunea de a depune la dosar întreaga documentaţie aferentă procesului verbal de contravenţie contestat de petent. Pronunţată în sedinţă publică azi, 22.10.2009.

  • Sedinta din data de 24.09.2009 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amânat

    INSTANTA, Faţă de Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Timişoara adoptata la data de 31.08.2009, motivat de imposibilitatea asigurării cerinţelor prevăzute de art. 6 din Convenţia Europeana a Drepturilor Omului, a art.21 alin.3 din Constituţia României şi a art.2 alin.3 din Legea nr.303/2004 privind Statutul judecătorilor şi al procurorilor referitoare la asigurarea unui proces echitabil si imparţial, întrucât s-a hotărât adoptarea unei forme de protest radicale constând în încetarea activităţii instanţei în cauzele civile şi, având în vedere şi Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei Naţionale Sindicale PROJUST a personalului auxiliar din justiţie din data de 31.08.2009, constata ca se impune amânarea judecaţii cauzei pentru un alt termen de judecată, motiv pentru care DISPUNE Amână judecarea cauzei la data de 22 octombrie 2009 termen dat în cunoştinţă petentului, pentru când se va cita intimatul cu menţiunea de a depune la dosar întreaga documentaţie aferentă procesului verbal de contravenţie contestat de petent. Pronunţată în sedinţă publică azi, 24.09.2009.

  • Sedinta din data de 25.06.2009 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amânat

    INSTANTA, Apreciind necesar a se cita intimatul cu menţiunea de a depune la dosar întreaga documentaţie aferentă procesului verbal de contravenţie contestat de petent, va acorda un termen de judecată, sens în care, DISPUNE Amână judecarea cauzei la data de 24 septembrie 2009, termen dat în cunoştinţă petentului, pentru când se va cita intimatul cu menţiunea de a depune la dosar întreaga documentaţie aferentă procesului verbal de contravenţie contestat de petent. Pronunţată în sedinţă publică azi, 25.06.2009.

Flux dosar


Actualizare GRPD